Держава виконує політичну, соціальну, міжнародну та економічну функції.
Політична функція держави полягає в забезпеченні цілісності й збереженні суспільства, формою якого є ця держава, у створенні умов для спокійного та гармонійного його розвитку.
Соціальна функція держави полягає в забезпеченні на всій території країни прав і свобод кожної людини і громадянина.
Виконання соціальної функції передбачає: створення державою умов для відтворення й розвитку людини (демографічна політика, освіта, виховання тощо); формування соціокультурного простору, сприятливого для самореалізації кожної людини; стимулювання творчого зростання людини; утілення в життя принципів соціальної справедливості тощо.
Міжнародна (зовнішня) функція держави полягає в підтримуванні свободи, суверенітету та історичного існування народів конкретної країни в рамках світового співтовариства.
Економічна функція держави полягає у створенні передумов, необхідних для ефективної економічної діяльності суспільства.
Держава як суб’єкт макроекономічного регулювання виконує багато функцій. Їх можна поєднати за такими п’ятьма напрямками.
- Забезпечення економіки необхідною кількістю грошей.
- Формування правових засад функціонування економіки.
- Усунення вад ринкового саморегулювання.
- Перерозподіл доходів.
- Забезпечення людей обов’язковими товарами.
Реалізація економічних функцій держави здійснюється через механізм бюджетної, фіскальної, грошово-кредитної, структурної, інвестиційної, цінової, соціальної, зовнішньоекономічної та інших напрямків соціально-економічної політики.
Залишити коментар