Де було найдавніше палеолітичне поселення на території України?

Де було найдавніше палеолітичне поселення на території України?

Сцени побуту первісних людей
image-4427

Сцени побуту первісних людей

Як Ви думаєте, де археологи знайшли найдавніше поселення Людини Розумної та карту, зроблену цими першими Homo Sapiens?

Карта місцевості вибита на мамонтовій кістці. Ймовірно це найстарша із знайдених мап, створена в 15 – 17 тис. років тому. Вона вибита на бивні мамонта, має сім рядів малюнків.

З такого ж мамонтового матеріалу зроблена і більшість предметів на стоянці в селі Межиріч Канівського району Черкаської області. Її знайшов 1965 року один з місцевих мешканців З. Н. Новицький. Він намагався вирити льох і на глибині 2 метри викопав щелепу мамонта. А шкільний вчитель Р. В. Головко розповів про це до Інституту зоології АН УРСР.

А вже їхній співробітник  В. І. Свистунов провів перше обстеження та відкрив стоянки давньої людини періоду пізнього палеоліту.

Полювання на мамонта в палеоліті
image-4428

Полювання на мамонта в палеоліті

Перший період археологічних розкопок розпочався влітку 1966 року під керівництвом Івана Підоплічка. Тоді відкрили три житла, збудовані з мамонтових кісток.

Через десятиліття, в 1976 – 1983 рр. археологічна експедиція під керівництвом М. Гладких та Н. Корнієць відкрила четвертий житлово-побутовий комплекс.

Подальші розкопки тривали в 1989 році. А в сучасній Україні протягом 2002 – 2008 рр. дослідження поновила французько-українська експедиція, під егідою Д. Нужного, С. Пеана, П. Шидловського. Ними було обстежено чотири житлові споруди та залишки знарядь праці давніх палеолітичних українців.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook