8 березня. Історія свята

8 березня. Історія свята

Зі святом, любі ураїнки!
image-6666

Зі святом, любі ураїнки!

Вважається, що історія свята 8 березня розпочинається на початку ХХ століття. Насправді ж жіночий день був ще у мешканок Стародавнього Риму. У це свято дружини і матері вільних римських громадян отримували від своїх близьких підвищену увагу, турботу і, звичайно, подарунки. Навіть рабині, зайняті працею весь інший час в році, в День жінки відпочивали. Так що нове – це добре забуте старе. Але хто знає, згадалося б це найстаріше, якби не Клара Цеткін.

На початку ХХ століття жінки боролися за рівноправність з чоловіками. Саме щоб надихнути і додати сил жінкам у боротьбі за свої права лідер жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін запропонувала відзначати Міжнародний жіночий день. Сталося це в 1910 році в Копенгагені, де проходила 2-а Міжнародна конференція працюючих жінок.

Святкування мало проходити в один і той же день в різних країнах світу. І вже в 1911 році жіночий день відзначали в Австрії, Данії, Швейцарії та Німеччини.

Чому саме 8 березня? Тому що 8 березня 1857 року в Нью-Йорку пройшла маніфестація співробітниць фабрик з виробництва одягу та взуття, які вимагали поліпшити їхні умови праці та підняти зарплату до того рівня, який отримували чоловіки за аналогічну роботу. Після “маршу порожніх каструль” – а саме так народ прозвав цей протест – була утворена профспілка, членами якого вперше стали жінки. Це стало знаковою подією в боротьбі прекрасної статі за свої права, тому саме 8-й день весни став Міжнародним жіночим днем.

У 1975 році це свято за рішенням ООН став офіційним.

Отож, любі українки, вітаємо Вас зі святом! Бажаємо гарного настрою незалежно від дати в календарі!

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook