NATURAL SPIRIT

NATURAL SPIRIT

Творчість гурту «NATURAL SPIRIT» бере свій початок в місті Чернігові 1997 року. Музикант Олег Кирієнко з однодумцями створили групу “SAURON”, яка грала в стилі блек метал. В цей же час Олег знайомиться з чудовим гітаристом Ярославом Смолко, який приєднується до колективу. Протягом свого недовгого існування, група встигла зіграти десятки концертів у рідному Чернігові, але до моменту початку запису першого альбому через розбіжності гурт розпався і на початку 1999 року утворилися два колективи – “FANGORN” і “SON OF EARTH» – працює в стилі симфо блек метал, до складу якої входили: Сергій Міщенко (клавіші), Олег Кирієнко (гітара, вокал), Віктор Сеньків (ударні), Ярослав Смолко (гітара), Влад Стеченко (бас).

7 березня 1999 року «SON OF EARTH» виступають на одній сцені разом з «GODS TOWER», «FLYING», «NOCTURNAL DOMINIUM» в клубі “КСК” (Чернігів).

Natural Spirit. Обкладинка альбому "Star Throne"
image-6783

Natural Spirit. Обкладинка альбому “Star Throne”

«SON OF EARTH» був молодим перспективним колективом, але Олег Кирієнко завжди мріяв грати іншу музику і влітку 1999 року утворюється сайд – проект «SPELLCRAFT», до якого входять: Олег Кирієнко (гітара, вокал), Віктор Сеньків (ударні) і Влад Стеченко (бас). Так само до них приєднується Ярослав Смолко (гітара) та Олександра Сидоренко (клавіші), що грала в групі «FANGORN», з якою Олег давно дружив і був близький в музичних та ідеологічних поглядах, назва групи змінюється на «NATURAL SPIRIT». З Олександрою Сидоренко були створені три композиції – «Зоряний трон», «Легенда», «Ойра», пізніше увійшли до альбому «Star Thron», після яких «NATURAL SPIRIT» починає працювати в стилі Pagan / Folk Metal, з лірикою на теми рідновірів та історії давньої Русі. Колектив приступає до концертної діяльності.

У 1999 році «NATURAL SPIRIT» виступає в Києві разом з «BLACK INQUISITION», «FLYING» та ін.

У тому ж 1999 році група знайомиться чудовим звукорежисером Ігорем Пригоровським, який стає другом групи. На його домашній студії в Чернігові, «NATURAL SPIRIT» записує свій перший демо – альбом «Star Thron», який випускають «Moon Records» (Україна) і «The Flaming Arts» (Білорусія). «Star Thron» розійшовся накладом 2000 копій. Протягом 1999-2001 група дає безліч концертів по території колишнього СНД, в т.ч. c такими колективами як «SKYFORGER», «BEHEMOTH» та ін.

У 2001 році Влад Стиченко (бас) покидає «NATURAL SPIRIT» і групі доводиться виступати на концертах з сесійними бас-гітаристами. Протягом цього року колектив з успіхом виступає в Мінську, Гомелі, Бресті (Білорусь) та Києві. Навесні 2002-го року з групи йде Ярослав Смолко (гітара) і «NATURAL SPIRIT» на півтора року припиняє свою діяльність, але хлопці продовжують писати нові композиції для «NATURAL SPIRIT».

Natural Spirit. Обкладинка альбому "РОСЬ РЕКА" (2008)
image-6784

Natural Spirit. Обкладинка альбому “РОСЬ РЕКА” (2008)

У жовтні 2003 року команда збирається з новим складом: Андрій Моісеєнко (бас), Олена Білик (клавіші), Василь Реберг (гітара), Олег Кирієнко (гітара, вокал), Віктор Сеньків (барабани). Цим складом група відіграла ряд концертів в рідному Чернігові, Києві, а також у Річиці (Білорусь). Навесні 2004 Сергій Кириченко, старий друг «NATURAL SPIRIT», займає місце Василя Реберга. До цього Сергій виступав з групою на концертах в якості сесійного музиканта. У вересні 2004 року обмеженим тиражем за особисті кошти групи видається альбом “Русколунь”.

У 2006 році Олег Кирієнко змінює місце проживання і переїжджає до Києва. На жаль, це послужило приводом для розвалу колективу. У Києві, Олег не залишав спроб відтворити «NATURAL SPIRIT», було багато матеріалу, потенціалу, цікавих ідей, але виникла проблема з пошуком музикантів, поки восени 2006 року, Олег не познайомили з Вадимом Мущенко (бас). На той час він був діджеєм, і грав на бас гітарі, як з’ясувалося, так само працював звукорежисером на студії Kiev Post Production (Sound Force). Олег з Вадимом починають запис третього альбому з листопада 2006 року на студії КРР. Так як було відсутнє фінансування, хлопці не могли повноцінно найняти студію, доводилося писати альбом після роботи і в нічний час, що б менше платити. Через постійної втоми, запис затягувалася, після двох, трьох діб безперервної роботи, часто було неможливо адекватно оцінити записаний матеріал. Було створено близько 20 нових композицій, з яких вісім увійшло в новий альбом, інші чотири, були написані Олегом до зустрічі з Вадимом. За час запису всі треки були записані в кількох версіях, поки не був знайдений остаточний варіант звучання. До групи приєднався Іван Попов (клавіші), який вніс свою атмосферу в запис. У перших варіантах композицій, вокальні партії прописувалися старим другом колективу Юлією Шевчук, але у зв’язку з тим, що вона могла виділити дуже мало часу на запис, довелося шукати нову вокалістку. Було прослухано безліч варіантів жіночого вокалу і абсолютно випадково хлопці познайомилися з Катериною Прищепою. Так у «NATURAL SPIRIT» з’явилася нова вокалістка. Завдяки її чудовому, неповторному голосу та інтерпретації, альбом отримав своє остаточне звучання. До моменту коли «NATURAL SPIRIT» зібрав весь матеріал для нового альбому «Sita Rosa», група познайомилася з найталановитішим звукорежисером, саундпродюссером і просто чудовим людиною, Іллею Іващенко, який взявся за остаточне зведення альбому. У підсумку всі композиції довелося переписувати по новому. У ході нової перезапису деякі речі були змінені і допрацьовані. Після чого вони отримали зовсім нове звучання.

Natural Spirit. Spear and Shield Chamber
image-6785

Natural Spirit. Spear and Shield Chamber

За час запису альбому, «NATURAL SPIRIT» не тільки працював у студії над новим альбомом. Так в 2007 році група грала на різних фестивалях і концертах в Києві, Іллічівську, Дніпродзержинську, Чернігові, але метою був запис альбому, тому кількість концертів було скорочено до мінімуму. На початку 2008 року Андрій Гончаренко йде з «NATURAL SPIRIT», для розвитку власного проекту, і до колективу приєднується молодий, але перспективний барабанщик Олександр Ганжа. Не дивлячись на те, що третій альбом був тільки недавно остаточно і повністю зведений, «NATURAL SPIRIT» вже готує матеріал до четвертого альбому.

За свою історію «Natural Spirit» грали на одній сцені з такими командами як: BEHEMOTH, GODS TOWER, SKYFORGER, BUTTERFLY TEMPLE, МАЙСТЕР, ARKONA, NOKTURNAL MORTUM, NAPALM DEATH.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook