Чарівна глина в Опішному

Чарівна глина в Опішному

Гончарство – одне із древніх ремесел наших пращурів. А духовним  центром глиняного мистецтва сміливо назвемо село Опішне на Полтавщині.

Поселення на місці Опішного існувало ще за неоліту. Потім його місце зайняли скіфське, слов’янське городища. Жили тут люди і в козацькі часи, від яких збереглись підземні ходи.

Опішне стояло на перетині важливих економічних шляхів – Муравського, Гадяцького.

З 1770-х рр. в Опішному відомий гончарний центр. Згодом тут відкрили майстерню, яка славилась чудовою керамікою.

Нині в Опішному відкритий Національний музей-заповідник українського гончарства, в складі якого – три меморіальні садиби гончарів та Центр розвитку духовної культури. В цьому комплексі зібрано тисячі глиняних виробів від найменших пищиків до великих скульптур.

Традиції давнього гончарного ремесла продовжують жити в сучасному Опішному. В спеціалізованій школі  гончарству навчаються з 7-го класу. А опішнянська кераміка була й залишається національним символом, відомим брендом для туристів. В Опішному щороку проводяться конференції, ковальські та гончарні фестивалі, різноманітні майстер-класи.

Наймасштабнішим є тиждень національного гончарного мистецтва «Здвиг», який проводиться наприкінці червня. Їхати в Опішне можна з Полтави автобусними маршрутами. Заздалегідь варто потурбуватись про житло – готелів в Опішному немає, тому поселитись можна у місцевих.

Адреса:  с. Опішне, Зіньківський район, Полтавська область,

Координати: 49°57’19.37”N, 34°37’18.39”E

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook