Крапанки та дряпанки на Великдень

Крапанки та дряпанки на Великдень

Великодні крапанки
image-7127

Великодні крапанки

Крапанка

Підігрійте харчові фарби на водяній бані. На тихому вогні відваріть яйця і остудіть їх. Запаліть тоненьку воскову свічку і покрийте яйце гарячими крапельками воску. Не забувайте обертати яйце і стежте, щоб нітрохи не розтікалися.

Пофарбуйте яйце в жовтий колір і знову покрийте його крапельками воску, і потім скупайте в червоній фарбі. Промокніть, покрийте крапельками воску, після чого перефарбуйте в жовтий колір і занурте в зелену фарбу. На зелену шкаралупу теж накапайте воску і пофарбуйте вашу майбутню крашанку в темно-синій завершальний колір.

А тепер помістіть яйце в теплу духовку (100 ° С) або піднесіть його до вогню, але не занурюйте в полум’я. Можна також скористатися феном. Коли віск на яйці розтане, дбайливо зніміть його м’якою полотняною серветкою. Писанка-капанка готова.

Повторіть все спочатку, але навколо воскових крапельок намалюйте посочком пелюстки, завитки, промені – і тоді на крашанці засяє сонечко, розквітнуть квіти. Якщо воскова крапелька все ж потекла, намалюйте їй крильця. Це буде метелик. Намалюйте плавники – попливе рибка.

Мучена писанка

Крашанка
image-7128

Крашанка

Почніть резервування не з білого, а з жовтого кольору. Воскові крапельки кидайте лусочкою, так, щоб потім червона горошинка виглядала з-під жовтої, зелена – з-під жовтої і червоної. Замість фінальної фарби занурте яйце в столовий оцет, розведений навпіл з водою. Через 20 хвилин вийміть яйце з кислоти і вимийте з милом в холодній воді. Ретельно промокніть. Розтопіть віск. Різнобарвний горошок, ніби гравіювання, буде рельєфом проступати на білій поверхні яйця.

Однотонна писанка

Занурте яйце в жовту фарбу, а потім у червону – ось вам і червоно яєчко. Незалежно від того, чи є жовтий колір у візерунку чи ні, спочатку яйце фарбується в жовтій фарбі. Однотонна писанка стане «мармурової», якщо у фарбу додати крапельку рослинної олії або ж перед фарбуванням потерти шкаралупу наждачним папером.

Дряпанка
image-7129

Дряпанка

Дряпанка

Ще один спосіб декорування яєць – подряпини. З дерев’яної палички діаметром 0,8 і довжиною 10-12 см і маленького “шевського” гвоздика з круглою головкою зробіть собі печатку (тичок). Капелюшок гвіздка розжарити на вогні, умочити у віск і тут же нанести на яйце точку. З точок вийде “хрест”, “кружечок”, “намисто”, “виноград”, “квітка”.

А на вже пофарбованому однотонному яйці гострим шилом чи голкою можна видряпати цікаві візерунки.

Не варто не забувати й про нові сучасні способи прикрашання яєць. Деякі з них цілком їстівні та екологічні, інші – лише декоративні. До цих нових віянь віднесемо декупаж, різьблення по яйцю, сверління та вишивка, розписи контурними акриловими фарбами.

І як не згадати про накладання листочків на яйце, обмлтування їх найчастіше звичайними колготками та варіння у фарбованій воді. Такий спосіб залишає ніби акварельні розмиті рослинні мотиви.

Приємної Вам творчості, натхнення та добрих думок! Діліться з нами результатами своєї праці! ))

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook