Новорічна ялинка в українському стилі

Новорічна ялинка в українському стилі

Яликові прикраси народних майстрів
image-5253

Яликові прикраси народних майстрів

Лічені тижні залишились до Нового року та до ритуалу прикрашання ялинки! Традиція наряджати новорічне деревце має глибокі корені. Ця традиція прийшла до нас з європейських країн за часів Петра І. 1825 року в Санкт-Петербурзі була організована перша публічна новорічна ялинка. А більшовики повернулись до цієї традиції 1935 року.

Історія Радянського Союзу простежується в новорічних іграшках: в 1940-і роки популярними були скляні літачки, червоні зірки, тобто військова тематика. В 60-ті роки ХХ ст. на ялинку вішали кукурудзяні початки, космонавтів та ракети. Сьогодні в ялинкових прикрасах теж є свої стилі та напрямки.

Перші прикраси на ялинці символізували родючість, багатство, достаток, були покликані принести щастя та багатство в дім. Така їхня функція збереглась і донині. На гілки дерева вішали яблука, горішки, печиво, цукерки. Ця смакота – чудовий подарунок дітям!

Цього року як ніколи популярний український стиль прикрашання ялинки на Новий Рік. Таке деревце має бути прикрашене в синьо-жовтих кольорах. В нагоді стануть автентичні народні прикраси – ляльки-мотанки, іграшки з соломи, дерева, солоного тіста, кульки, розписані патріотичною тематикою. До цього Нового року є безліч подібних пропозицій як в приватних майстринь, так і в магазинчиках.

Львівська ялинка в 2014 році буде прикрашена яворівськими дерев’яними забавками. В цьому дійстві візьме участь багато майстрів, навіть діти, адже щороку все більше українців відмовляється від фабричних ялинкових іграшок.
Будь-які природні матеріали – вовна, солома, льон, скло – годяться для виготовлення ялинкових прикрас власноруч. Зробити таку красу Вам буде цікаво вдома, та й влаштуєте неабияке свято дітям. В такі іграшки вкладена любов і фантазія, бо вся родина вкладе частинку душі в свято.

Домашні іграшки збережуть Вашу добру енергетику, стануть оберегами помешкання. Врешті решт, це буде лише Ваше свято та Ваш стиль!

Бажаємо Вам гарного святкування! Благополуччя та гармонії в наступному життєвому періоді!

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook