Вітаємо з Днем незалежності України!

Вітаємо з Днем незалежності України!

Шановні читачі, сьогодні вітаємо Вас з черговим великим святом для нашої країни, що перебуває на стадії становлення національної гідності та гордості, – Днем незалежності України!

День незалежності України – наше державне свято, що відзначається щороку 24 серпня. Цього дня 1991 року Верховна рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України.

Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року, адже рік тому Верховна рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України.

Також 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла постанову «Про День проголошення незалежності України», в якій зазначено: зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну значимість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:

Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

18 червня 1991 року були внесені зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР – у переліку державних свят з’явився День незалежності .

А вже 24 серпня 1991 року Верховна рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 підтвердив народ на всеукраїнському референдумі. Тож виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. У постанові Верховної ради України зазначалося:

  1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
  2. Постанова Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 вважати таким, що втратив силу.

Зі святом, любі друзі! Хай квітне Україна у мирі та добробуті!

Слава Україні!

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook