Види плетіння з рогозу

Види плетіння з рогозу

Контурне плетіння
image-632

Контурне плетіння

При  п р о с т о м у  п л е т і н н і  листки, що застосовуються для утка, переплітаються з основою під прямим кутом.

Основним конструктивним елементом плетінням є мотузочка, її можна плести з двох, трьох, чотирьох і п’яти кінців.

При виконанні мотузочки двома кінцями, їх трохи закручують навколо своєї осі, перевивають між собою, охоплюючи стояк, потім знову перевивають уточини між собою, заплітаючи разом з цим і наступний стояк і т.д. Цей різновид плетіння є найбільш щільним і міцним і надає виробу необхідну жорсткість.

А ж у р н е  п л е т і н н я  виконують заготовками із серцевини. Контурне плетіння може мати практично різний малюнок: ромбовидний, стовпчиковий, спіральний.

Ажурне плетіння має перевагу в економії матеріалу.

П л е т і н н я  в  «ш а х м а т к у» або «ш а ш к у». Цей вид плетіння аналогічний плетінню квадратів, можна плести через одну, дві або три стійки.

При плетінні стрічками з розрізаних листків на лицьовий бік завжди заплітають глянцеву частину листка, а на внутрішній – розрізану губчасту.

Плетіння мотузочкою
image-633

Плетіння мотузочкою

Виготовлення черевиків із рогозу

З рогозу черевики плетуть із задником та без нього. Черевики із задником в основному плетуть на колодках. Їх плетіння багато в чому подібне до плетіння ажурних виробів із рогозу.

Спочатку проводять підготовку. Для цього беруть рогозові стрічки другого чи третього сорту довжиною 400-500 мм, товщиною 10-12 мм на уточини і потрібну кількість заготовок першого сорту на основу.  Основу розкладають поперек і посередині проплітають мотузочку довжиною, яка коротша довжини колодки. У передній і заднійчастині

Коли підошва виплетена до розміру колодки, її прив’язують в трьох місцях стрічками з рогозу або прибивають цвяхами і переходять до плетіння верхньої частини черевиків, починаючи з трьох рядів мотузочки в три кінці основи. Мотузочку в три кінці плетуть крайнім зліва кінцем за два стояки ззовні і за один стояк зсередини.Знову проплітають один ряд мотузочки по підошві. Після цього нарощують по одній поперечній мотузочці на носку і п’ятці до розмірів колодки.

Черевики з рогозу

Черевики з рогозу

Четверту мотузочку в задній і середній частинах плетуть щільно до попередньої (третьої), а на носку відривають від третьої і проплітають дугоподібно на відстані довжини пальців, залишаючи стовпчикоподібний ажур. Поверх цієї мотузочки плетуть щільно ще ряд мотузочки в дві уточини.

Наступну мотузочку заплітають як четверту і знову залишають смужку ажурну на кіску з перехрещених попарно кінців основи. Знову поруч з цією проплітають другу мотузочку.

Закінчують плетіння трьома рядами мотузочок з кінців основи, при цьому останню мотузочку плетуть по краю плетіння з введенням кінців назовні.

Кінці рівномірно обрізають ножем. Особливістю виготовлення черевиків із рогозу без задників є те, що після закріплення підошви до колодки проплітають ряди мотузочки з формуванням носка.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook