Олександра Екстер

Олександра Екстер

Олександра Екстер

Олександра Екстер

Олександра Екстер народилася 6 січня 1882 року в місті Білосток Гродненської губернії (нині Польща). Загальну освіту Олександра отримала в київській гімназії Святої Ольги, адже саме до Києва переїхали її батьки. З 1901 року вона починає відвідувати лекції в Київському художньому училищі, а з 1906 року починає навчатися там на постійній основі. У 1903 році Олександра, що носила до того моменту прізвище Григорович, вийшла заміж за Миколу Екстера. Їхня сім’я постійно приймає в своєму будинку літераторів і художників. Саме це і підштовхнуло Олександру до повернення в училище.

У 1907 році Екстер їде в Париж, де вона займається в академії «Ла Гранд-Шомьер». Закордонна подорож справила величезний вплив на становленнб Олександри як художниці. Тут вона познайомилася з М.Жакобом, П.Пікассо, Ж.Браком, Р.Аполлінером. Згодом Екстер буде часто працювати саме в Парижі в майстерні, яку вона зняла там.

"Вид на Париж", О. Екстер
image-8398

“Вид на Париж”, О. Екстер

Вплив французького мистецтва на Олександру передусім видно в імпресіоністських роботах художниці: «Три жіночі фігури», «Натюрморт з вазою і квітами». Пізніше з’являються картини в дусі пуантилізму і манери Ван Гога.

З 1908 по 1914 роки Екстер багато подорожує, відвідує Швейцарію, Італію. Вона регулярно бере участь у художніх виставках, вступає в об’єднання «Бубновий валет», «Союз молоді». При цьому роботи художниці експонуються і за кордоном. Вплив французького живопису особливо помітно на ранніх картинах Екстер («Місто вночі», «Античний пейзаж», «Натюрморт з яйцями»). Пізніше Екстер багато працює над безпредметними композиціями, розписом абажурів, ширм, подушок, скатертин, хусток, суконь. Художниця оформляє театральні вистави в Московському камерному театрі («Ромео і Джульєтта», «Саломея»). До цієї роботи вона підходила особливо творчо, прагнучи до гармонії декорацій на сцені і костюмів акторів.

Костюми, розроблені Олександрою Екстер для науково-фантастичної стрічки Протазанова "Аеліта"
image-8399

Костюми, розроблені Олександрою Екстер для науково-фантастичної стрічки Протазанова “Аеліта”

Перед революцією Екстер активно займалася викладанням. Вона давала уроки в Одеській дитячій художній школі, у своїй студії в Києві. Її учнями були І.М. Рабинович, І.І. Нівінський, А.Г. Тишлер. Після революції художниця розвинула бурхливу громадську діяльність. Вона розробила оформлення костюмів до фільму «Аеліта» за однойменною повістю. У 1924 році Екстер відправляється в Італію. На батьківщину художниця більше не повернеться. У період еміграції Екстер займалася викладанням, оформленням спектаклів, декоративним мистецтвом.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook