Останній мольфар

Доброго Вам часу доби!
Сьогодні продовжимо наш екскурс по відзнятих на відео перлинах духовного українського життя. Давайте звернемо погляд до Карпат – загадкового, часом недоступного та містичного регіону України.
Представляємо Вашій увазі фільм “Мольфар”, що належить до циклу “Карпатські ознаки” про карпатські трави та традиційне поводження з ними. Він був знятий 2004 року за підтримки  Офісу Радника з питань сільського господарства та природи Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

В жовтні 2005 року фільм “Мольфар” отримав ІІІ місце у Всеукраїнському телевізійному конкурсі “Відкрий Україну!”

Мольфар Михайло Нечай
image-7233

Мольфар Михайло Нечай

На жаль, зараз головний герой фільму мольфар Михайло Нечай перебуває в іншому, небесному, світі. Це була по-справжньому унікальна людина, яка достойно прожила свій земний путь.

Народився Михайло Михайлович Нечай 24 лютого 1930 року в с. Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківської області. Служив у радянській армії на території Грузії та Вірменії.

В рідному селі він прославився як вмілий цілитель, знавець трав, що допомагали при купі недугів.

1989 року Михайло Нечай отримав офіційне запрошення на фестиваль “Червона рута”, щоб слідкувати за гарною погодою.

Режисер С. Параджанов їздив до мольфара консультуватися щодо зйомок фільму “Тіні забутих предків”. А актор Іван Миколайчук вчився у Михайла Михайловича грати на дримбі.

2010 року Нечай отримав нагороду “Заслужений діяч культури України”, адже 40 років керував музичним ансамблем “Струни Черемоша”.

В нашій пам’яті і досі зберегась загадкова та непоясненна таємниця смерті Михайла Нечая. В червні 2011 року він був зарізаний одним з своїх відвудувачів Павлом Семеновим.  Слідство визнало мотивом вбивства християнські погляди Семенова, що називав Нечая язичником – ніби-то сам Бог дав дозвіл підсудному під час молитви на це аморальне діяння.

Поховали останнього мольфара в рідному селі за традиційними гуцульськими обрядами з трембітами та православним відпіванням душі покійного.

Пропонуємо згадати мудрість цієї людини, подивившись професійне художнє та науково-популярне відео.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook