Український Че Гевара

Український Че Гевара

Михайло Скибицький народився 1793 року в с. Корчівка Старокостянтинівського повіту на Волині (тепер Хмельницька область).

Михайло справжній українець, яким варто пишатися не менше, ніж революціонером Че Геварою. Скибицький брав участь у війні за незалежність іспанських колоній в США. Він був соратником Симона Болівара та біографом президента Венесуели Паеса.

У вирі боротьби!
image-7664

У вирі боротьби!

За походженням М. Скибицький був знатного поміщицького роду, отримав інженерну освіту та служив військовим інженером у Петербурзі.

В 30 років дух пригод покликав Михайла до Венесуели, де пішов волонтером до армії С. Болівара. У вирішальній битві проти іспанців на плато Аякучо загін Скибицького здобув перемогу. Замужні заслуги він отримав нагороду – орден «Бюст де Лібертадор» («Бюст Визволителя»).

Після цього Михайло Скибицький став офіцером при штабі Болівара, в 1826 році йому вжк присвоїли чин капітана армії Колумбії, в 1827 – майор, 1831 – полковник Республіки Колумбії.

Як талановитий інженер Михайло Скибицький спроектував проект каналу між океанами – через півстоліття за його кресленнями збудували Панамський канал.

Сімон Болівар
image-7665

Сімон Болівар

В 30-х рр. ХІХ ст. українець став ад’ютантом президента Венесуели Хосе Антоніо Паеса.

В порту Маракайбо Скибицький збудував віллу «Україна», нині вона діє як готель.

Повернувшись на європейський континент, а саме до Парижа, Михайло зустрів багатьох земляків, а скучивши за сім’єю – шукав побачення з сестрою. Для цього 1835 року він прибув у Львів, проте був арештований російською владою як бунтар. За службу у республіканських венесуельських військах поміщика Скибицького вислали до В’ятки.

Через 10 років, під постійним наглядом жандармів, Михайло занедужав та отримав дозвіл повернутися на Волинь. У рідному Веселому Куті Михайло швидко дістав фальшивий паспорт й втік. Проте – недалеко! Його арештували та кинули до старокостянтинівської в’язниці, де на 54 році життя упокоївся герой, українець, шукач пригод Михайло Скибицький.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook