Озеро Сасик-Сиваш

Озеро Сасик-Сиваш

Це найбільше в Криму озеро. Колись давно Сасик представляв собою затоку Чорного моря, але з часом утворилася піщана насип.

Площа дзеркала 75 км кв.

Найбільша глибина  1.2 м.

Середня глибина 0.5 м.

Назва озера означає в перекладі з кримськотатарської «смердючий бруд».

Сасик-Сиваш знаменитий, перш за все, своєю сіллю і брудом з лікувальними властивостями. Ще в античні часи тут проводився активний видобуток солі.

В 15 столітті кримські озера, в тому числі і Сасик, використовувалися для видобутку солі в промислових масштабах. Озеро Сасик забезпечувало сіллю всю Україну і частину Московської держави. Сіль в ті далекі часи вважалася дорогим товаром, тому на чумаків часто нападали грабіжники.

У озера Сасик-Сиваш є одна велика проблема. Справа в тому, що воно має крім солоної частини ще й прісну – на півночі. Розділені вони між собою дамбою. Рівень води в солоному озері постійно росте, відповідно ширина дамби зменшується.

В деяких місцях солону воду від прісної відокремлює всього-на-всього 1,5 метра. Якщо дамба не впорається зі своєю функцією, то в солону частину озера хлине прісна вода, а це загрожує втратою всіх лікувальних ресурсів озера Сасик-Сиваш. Крім того, підтопленими виявляться довколишні села, автотраcса і залізниця.

Інформація для подорожуючих:

Озеро Сасик-Сиваш розташоване трохи на схід від міста Євпаторія.

 

Поділитись

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook