Спасо-Преображенська церква в Мошнах

Спасо-Преображенська церква в Мошнах

Чи знали Ви, що у Франції є копія української церкви? А вона є. В 1830 році в селі Мошни Черкаського району Черкаської області розпочато будівництво Спасо-Преображенської церкви. Архітектурний шедевр відомому італійському архітектору Джорджу Торічеллі замовив граф Михайло Воронцов. Будівництво церкви завершилось 1840 р., відтоді вона входила до маєтку Воронцових. Сам Торічеллі працював як одеський архітектор.

Церква має нехарактерний для православних храмів стиль – романтизм та неоготика створюють враження середньовічного палацу.

Церква збудована з цегли , тридільна за плануванням, побілена, має вежу висотою 44 м., церква має 24 бані. Вікна та двері зроблені у формі арок.

Історія пощадила храм – ще в 1926 році, за більшовицького режиму, їй було надано статус пам’ятки архітектури.

А Торічеллі збудував копію церкви у Франції, під Парижем.

Спасо-Преображенську церкву порівнюють одночасно з синагогою, мечеттю та костьолом. В ній можна побачити й риси Собору Паризької Богоматері й стамбульських мечетей. Польський літератор М. Грабовський в 1853 році так описав храм: «Серед містечка Мошен біліє нова церква. Її чотирикутна, висока вежа, відмінною архітектури, далеко не походить на звичайні сільські дзвіниці. Ви неначе милуєтеся з англійського парку англійським пейзажем».

Адреса: с. Мошни, Черкаський р-н, Черкаська обл.

Координати: 49°31′25″ пн. ш. 31°44′41″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook