Палац Галаганів

Палац Галаганів

Село Сокиринці розташоване у Срібнянському районі Чернігівської області.

Зразу при в’їзді в село з траси Київ-Суми Вас зустрінуть високі башти та флігелі – це вхід до Сокиринського палацово-паркового комплексу. До палацу веде широка алея, в кінці якої видніється біла колонада споруди.

Палац у Сокиринцях був збудований у 1824 – 1831 роках архітектором Павлом Дубровським. Одночасно з палацом закладений австрійський садівником Бістерфельдом парк.

Сокиринський палац двоповерховий, прямокутного планування, має 60 кімнат. Фасад прикрашений портиком з восьми колон, з іншого боку будинку – шестиколонний портик, прикрашений статуями античних богинь Цербери і Гери. Увінчує палац великий зелений купол.

Парк спочатку закладався як ландшафтний на основі дубового лісу. В 20-ті роки ХІХ століття він став регулярним з правильними алеями, фігурно підстриженими кущами та чагарниками.

Сокиринський палац був збудований на замовлення родини Галаганів, адже село Сокиринці Гнат Галаган отримав від Петра І як винагороду за зраду Мазепи. А його син Григорій зайнявся розбудовою маєтку. Палац спочатку був дерев’яним. В 1823 році його знесли, і Павло Галаган збудував новий.

Сьогодні палацово-парковий комплекс в Сокиринцях є пам’яткою національного значення. В ньому знаходиться професійно-технічне училище.

Адреса: с. Сокиринці, вул. Садова, 16

Координати: 50°41’42.65”N, 32°46’7.47”E

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook