Садиба Г.Глібова в Чернігові

Садиба Г.Глібова в Чернігові

Стародавнє місто Чернігів славиться своїми мальовничими місцями. Серед них чільне місце займає найромантичніше будівля Чернігова – садиба Григорія Глібова, що являє собою неоготичний палац. Збудував цей архітектурний шедевр наприкінці ХІХ ст. Григорій Миколайович Глібов – людина багата та предводитель чернігівського дворянства. На момент спорудження палацу навколишня територія була приміським селом Бобровиця. Нині ж це одна з частин Чернігова.

Григорій Миколайович Глібов

Григорій Миколайович Глібов

Загалом, Г.Глібов був людиною неординарною та мав непересічну вдачу, його вважали відчайдушним мрійником та романтиком. Він відзначався екстравагантністю та сучасників справляв інколи враження дивака. Наприклад, він одягався чудернацький наряд: поверх короткої куртки надівав шкіряну безрукавку, носив великі жовті ботфорти, глибокі шкіряні рукавиці та капелюх із пір’їною. Здавалося, що цим Г.Глібов хотів бути схожим на лицаря (можливо на «романтичного» мушкетера). Але він бажав бути лицарем не тільки зовні, а у всьому. Тому його садиба схожа на лицарський замок, що має готичну вежу, шпилі та глибокі підвали. А навколо палацу було розбито неймовірної краси парк.

Не дивлячись на дивацтва Глібова, місцеве дворянство йому довіряло. Тому  він був повітовим предводителем з 1890 р., а з 1907 р. був обраний до ІІІ Державної думи від поміщиків Чернігівської губернії. Там він пробув до 1911 р.

З ним часто траплялися цікаві випадки. Наприклад, в 1911 р. на виставці авіації у Санкт-Петербурзі він попав у неприємну ситуацію. Трапилося так, що Г.Глібов забрав звідти із собою один із приладів-експонатів. Розгорівся скандал. Його змусили вийти з Державної Думи й він виїхав за кордон. Дехто пояснював його вчинок «припадком душевного розладу».

 Однак, такі випробування не зламали нашого героя, який через рік повернувся жити в Київ. В 1913 р. Г.Глібов (мав чин статського радника) купив садибу Трубецьких на Липках. Нажаль  для романтика Глібова , йому не судилося все своє життя любуватися своїм архітектурним шедевром. В 1918 р. його сім’я емігрувала з України. А в 1930 р. й не стало в еміграції (в Берліні) Григорія Миколайовича.

Правда це чи ні. Але Г.Глібов в 1885 р. Одружився з донькою Якова Васильовича Тарновського. І мабуть, розказував дружині, що збудував палац для неї.

Наш час. Палац дійшов до нас в прекрасному стані. Тому не дивина, що ця споруда є одним з найромантичніших місць Чернігова. Крім цього «замку» дійшли до сьогодення під’їзна алея до садиби (вона частково простежується), льодовня, каретня, будинок садівника. Остання споруда є чудовим зразком цегляного модерну. Під палацом є також підвали. Нині в садибі Г.Глібова розміщується науково-дослідний інститут  сільськогосподарської мікробіології.

Для туристів та подорожуючих

Адреса: м. Чернігів, вул. Шевченка, 97.

Транспорт:  тролейбуси № 1, 8, 9, маршрутки № 30, 38, 39.

 Зупинка – «Технологічний університет».

Поблизу розташований ( за 50 м від палацу) готель «Придеснянський»

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook