Садиба полковника Галагана. м. Козелець

Садиба полковника Галагана. м. Козелець

На околиці міста Козелець, що на Чернігівщині, розташована славнозвісна садиба «Покорщина». Це один з найстаріших маєтків України, що перебуває в досить гарному стані.

Садибу збудували в середині XVIII ст. на березі р. Остер  для родини Віри Дараган, сестри графа Олексія і Кирила Розумовських. Віра була одружена на київському полковнику Юхимі Дарагану. Власне садибу збудувала Наталія Розумиха як посаг для доньки Віри.

Деякі вчені вважають, що назва садиби «Покорщина» походить від імені полкового писаря Івана Покорського, якому ця земля належала до 1744 р. А одна з легенд розповідає, що в цьому маєтку імператриці Єлизавета після одруження з Олексієм Розумовським, вклонилися, «упокорилася» його матері.

До головного будинку веде під’їзна алея. Господарські дерев’яні флігелі не збереглись. Навколо маєтку був розбитий парк, що спускався аж до річки.

 Головний будинок «Покровщини» не раз перебудовували. Сьогодні він одноповерховий, дерев’яний, прямокутний у плані, на мурованому фундаменті. На фасаді – ганок з колонами та ампірним вікном.
Будинок опалювався грубками та печами, які були викладені розмальованими кахлями. Дах покритий сталлю.

На території маєтку увагу заслуговує комора. Надійна кам’яна споруда використовувалася полковником Дараганом для  зберігання зброї, пороху та інших цінностей.
Сьогодні маєток Дарагана переданий в оренду директору та засновнику музею «Козацькі землі України» Володимирові Недяку, який має на меті реставрувати садибу та створити музейний комплекс «Козацька садиба «Покорщина».

Адреса: Чернігівська обл., Козелецький р-н, м. Козелець, вул. Розумовських, 41

Координати: 50°54′15″ пн. ш. 31°07′08″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Один коментар

  1. Ірина

    Кві 24, 2017 в20:24

    Коли була передана в оренду????

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook