Буковинські (Смугарські) водоспади

Буковинські (Смугарські) водоспади

 

Буковинські водоспади (інша назва – Смугарські) – низка водоспадів, що розташовані в Карпатах на сході с. Розтоки Путильського району Чернівецької області.

Каскад із цих близько розташованих один до одного водоспадів знаходиться в гірській долині р. Смугарів, що є правою притокою р. Черемош. Вздовж течії цієї річки каскад простирається на 2 км. Біля водоспадів є виходи великого вапняку, піщаника, сланцю.

Буковинські водоспади, серед яких семеро найбільш відомих, об’єднанні в ландшафтний гідрологічний заказник місцевого значення з однойменною назвою. Сам заказник з площею в 38,5 га входить до Вижницького національного природного парку. Ці сім абсолютно різних за показниками водоспадів, що э унікальними для Карпат, мають перепад висот 3-19 метрів.

Перший водоспад – Ковбер (висота – 3, 5 м, більша ніж його ширина) – названий на честь заможного аристократа, що за часів Румунського королівства спорудив тут бетонну стіну для забору води для свого млина.

Другий – Сич (висота 10, 5) – вертикальний водоспад, знаходиться на 20 м вище від Ковбера, названий за особливе шипіння води.

Третій – Нижній Гук(висота – 9 м) – вертикальний водоспад, дещо вище за Сича.

Четвертий – Ворота (висота –3,5) –  на 1 км вище за Нижнього Гука.

П’ятий – Середній Гук (висота –3, 5) – вертикальний водоспад, за 250 м від Воріт.

Шостий – Великий Гук (висота 9 м )–  500 м від Середнього Гука, вважається найгарнішим та найвищим водоспадом.

Сьомий – Верхній Гук (висота –5 м) – останній водоспад із низки відомих у цій місцині.

Для туристів та подорожуючих

«Буковинські водоспади» зайняли 9 місце  в конкурсі «7 чудес України», тому подивитися на це диво природи – треба вже обов’язково. Навколо цієї гідрологічної пам’ятки активно розвивається екотуризм. Вводять цікаві екскурсії та прокладено різні пішохідні маршрути. Особливо естетичне враження цей каскад справляє на весні, коли води стає більше і водоспад стрімко та бурхливо рухається вниз.

 

Дорога. Доїхати до водоспадів на авто можна, але проблематично. Причина цього – дощі та повені, що часто розмивають та завалюють дороги. Тому краще провести «телефонну чи Інтернет розвідку» цього місця. Головне доїхати до м. Путила, а звідти до с. Розтоки.

Можна їхати до Путила від Вижниці (райцентр, Чернівецька область).

Можна їхати до Путила з Заболотіва чи Косіва Івано-Франківської області.

Можна їхати до Путила з Чернівців через Вижницю – с. Кути – міст через Черемош – вліво на Путилу. Радять їздити тут асфальтовою дорогою.

Інший варіант шляху: треба доїхати до хутора Бедіїїв , сюди веде дорога Чернівці –Вижниця – Путила, а потім біля знаку с. Розтоки звертаєш ліворуч, їдеш вже тоді грунтовою дорогою бл. 200 м до водоспадів.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook