Хотинська фортеця

Хотинська фортеця

Хотинська фортеця XIII – XVIII ст., розташована у місті Хотин на Дністрі в Чернівецькій області.

Зараз на території фортеці знаходиться Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця», включений до переліку семи чудес України.

Фортеця була збудована  у ІХ ст. для зміцнення кордонів Київської Русі князем Володимиром Святославичем. Висота фортечних мурів – 45 метрів, товщина – до 5 метрів. Під фортецею – глибокий рів..  Штурмом Хотинську фортецю жодному ворогу взяти не вдалося. Найвідоміші частини фортеці – Ковальська, Комендантська та Східна вежі. Розбудова споруди почалась у XV ст. молдавськими господарями. 

Найзнаменитіша подія, пов’язана з Хотинською фортецею – війна 1621 р. 70-тисячна польсько-українська армія відбила 250-тисячну  турецько-татарську. Саме в цій битві було поранено козацького отамана Петра Сагайдачного.

За рядянських часів біля мурів фортеці знято цілу серію фільмів “Балади про хороброго лицаря Айвенго”, “Захар Беркут”, “На війні, як на війні”, “Стріли Робін Гуда”, “Три мушкетери”, “Остап Бульба”.

В 2000 р. вона отримала статус заповідника.

Доїхати до Хотинської фортеці можна з Кам’янця-Подільського маршрутним автобусом за півгодини (відстань – 29,9 км.), або скориставшись послугами місцевих привітних таксистів.

Координати – 48°31′19″ 26°29′54″

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook