Скеля «Закам’яніла Багачка» (Кам’яна Багачка)

Скеля «Закам’яніла Багачка» (Кам’яна Багачка)

Закам’яніла Багачка – найвідоміша скеля Буковини, що входить до 100 чудес природи України. Вона розташована серед Зовнішніх Карпат, на правому березі р. Путили, неподалік живописного с. Усть-Путила Путильського району Чернівецької області. Має статус геологічної пам’ятки місцевого значення. Скеля сформувалася з пісковиків палеогенового період (45 млн. років) у  результаті вітрової ерозії. ЇЇ висота – 30 м, а ширина при основі – 12 м.

Стрімка скеля нагадує образ сурової жінки. Як наслідок, з цим пов’язано багато легенд, що і пояснюють її назву. За поширеною народною легендою скпу та жорстока багачка відмовила старій жебрачці у милостині та образила її. Стара у відповідь прокляла кривдницю і багачка в мить скам’яніла. Є різні варіанти цієї легенди, але ця основа всюди зберігається.

Загалом скеля розташоване в мальовничому місці серед зелених схилів. Село Усть-Путила також є живописним місцем та має пам’ятку архітектури національного значення – дерев’яну церкву Святої Параскеви 1881 р.

Координати скелі: 48° 06′ пн. ш.; 25° 02′ сх. д.

Дорога. Одне зі 100 чудес природи України знаходиться неподалік шосе Вижниця-Путила, у південній частині с. Усть-Путила.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook