Усть-Путила

Усть-Путила

Усть-Путила – це неймовірно мальовниче село Путильского району Чернівецької області. Воно знаходиться при впадінні ріки Путилки в Черемош. Відоме це село у джерелах ще з ХVІІІ, спочатку, як Межибрідки, а потім, як Устє-Путилів. В свій час місцеві селяни брали активну участь у повстаннях під проводом Лук’яна Кобилиці, що були направлені проти поміщиків Австрійської імперії у середині ХІХ ст. На кінець цього ж століття цей населений пункт нараховував 691 мешканців громади та 82 особи із двірської території панів Ромашкана та Джурджувана. Тоді ж тут функціонував повітовий суд та пошта. Станом на 2001 р. населення села складало 623 людини.

Усть-Путила відоме в першу чергу «Закам’янілою Багачкою» – найвідомішою скелею Буковини.

Втім, в цьому ж селі розташована пам’ятка архітектури національного значення – дерев’яна церква Святої Параскеви 1881 р. До цього храму відносять і дерев’яну дзвіницю, що стоїть біля неї. Розташовані ці раритетні споруди у центрі села. Церква Святої Параскеви – є типовим буковинським храмом: прямокутний бабинець, гранчасті нава та вівтарна частина, майже рівні за висотою восьмигранні верхи (у вигляді шатер) та ін. Важливим є, що храм цілком дерев’яний, без використання цвяхів та заліза. Лише верхи огорнули бляхою. З 2011 р. церква пофарбована в оранжевий колір, а перед тим була зеленою. Для шанувальників старовинних українських церков, відвідати це село – якраз нагода побачити одну з багатьох перлин деревинної архітектури гуцулів.

 

Для туристів та подорожуючих

Тисячі туристів приїздять сюди, щоб полюбуватися красотами села та легендарною скелею «Закамяніла Багачка». Атмосфера тут дійсно чудова: десятки лісистих гір з цікавою фауною та флорою, привітні гуцули, старовинний дух, який витає у повітрі та ін.

Телефон місцевої сільської ради: ( 3788-телеф.код) 2-71-31.

Поштовий індекс – 59114.

Координати: 48°05′52″ пн. ш. 25°06′20″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook