Соледарське озеро

Соледарське озеро

Соледарське озеро в Донецькій області вкрай незвичайне і загадкове. Воно має аномальну температуру води, за що його називають «з підігрівом». Чим більша глибина води, тим тепліша вона. В інших водоймах це буває з точністю до навпаки. Діаметр озера невеликий – близько 100 м.

Ця соледарівська загадка досі не розгадана. Аквалангісти так і е змогли спуститись на дно озера,адже вода їх ніби виштовхує. Це явище, що зовні схоже на рідке скло, має назву «ефект Галокліна». На глибинні солоні шари води можна просто лягти й лежати!

Одна частина водойми прісна, інша – солона та настільки щільна, що не дає пірнути глибоко.

Місцеві розказують, що раніше в місті Соледар була соляна шахта, що «сіль дарувала». Під час Другої світової війни шахту підірвали німецькі війська, щоб приховати якісь свої секрети. Відтоді шахта повністю затоплена.

Сьогодні геологи вважають, що в глибинах озера відбуваються якісь хімічні реакції, які потребують досліджень. Озеро Соледар вважається небезпечним для купання, там можливі обвали підводного ґрунту.

Проте енергетично ці місця позитивні та добре впливають на самопочуття. Колись тут навіть стояв храм. А сьогодні ентузіасти-екстремали лікуються грязями та теплою солоною водою Соледару.

Адреса: Донецька обл., м. Соледар

Координати: 48°41’29.59”N, 38°4’22.62”E

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook