Бурлуцький заказник – одне зі 100 чудес природи України. Це загальнозоологічний заказник, що створений в 1977 р. (статус природоохоронної території з 1951 р.), знаходиться між с. Катеринівка та смт Великий Бурлук Великобурлуцького району Харківської області.
Площа заказника – 326 га. А на його території виділяються два урочища – Копанки та Петриково, відомі своєю розгалуженою яружно-балковою системою. Головною особливістю цього заказника є велика популяція відомого реліктового звіра – бабака. Їх налічується бл. 7 тис.
Крім цього маленького звірка, що охороняється законом, в цій місцевості є тваринки-представники Європейського Червоного списку (перев’язка звичайна та сліпак звичайний) і Червоної книги України (борсук, лунь польовий, мишівка степова, тушканчик великий, тхір степовий).
Серед рослин, якими харчуються бабаки та інші гризуни, є багато рідкісних. До Європейського червоного списку належать астрагал шестистоквітковий, глід український, переломник Козо-Полянського. До Червоної книги України: горицвіт весняний, бран душка різнокольорова, ковила волосиста. А до Зеленої книги України: угрупування мигдалю низького та ковили волосистої.
Отже, й не дивно, оцінюючи місцеву фауну та флору, що Бурлуцький заказник має важливе природоохоронне , наукове та просвітницьке значення. Гарно, що збереглися такі цілинні землі, де звірки можуть почувати себе в безпеці.
Залишити коментар