Садиба Наталівка

Садиба Наталівка

Наталівський парк – справжній шедевр паркової архітектури XIX ст. Маєток на річці Мерчик належав цукровому магнату та меценату І. Харитоненко, а садиба він назва ім’ям своєї внучки Наталки. Добудовував маєток Павло Харитоненко. Дубові ліси, що ростуть навколо мають деякі по 300 років. Парк був облагороджений та оточений огорожею з кованими воротами. На його території збудований будинок, флігелі, манеж.

В парку навіть була своя церква – Свято-Преображенська, яка датується 1913 роком та зведена архітектором А. Щусєвим, який через десятиліття проектував Мавзолей для Леніна та Казанський музей у Москві.

А його церква мала риси псковсько-новгородської архітектури. Стіна барельєфами прикрасив скульптора А. Матвєєв, автором фігури Розп’яття був С. Конєнков.

Існує легенда, що копія Преображенської церкви знаходиться в Ніцці, але насправді Щусєв збудував схожий у італійському місті Бар.

В 1923 році тут було створено радгосп «Наталівка». Храм сильно пошкодився в роки Другої світової війни, а у флігелях довгий час розташовувався туберкульозний санаторій.

Наразі садиба Наталівка перебуває під опікою Національного природного парку Слобожанский, ведуться реставраційні роботи,у планах створення музейного центру.

Як дістатися: їхати 75 км. від Харкова в напрямку районного центру Красний Кут. Або залізницею до станції Гути, звідки до Володимирівки ще 18 км.

Адреса: с. Володимирівка, вул. Лісова, 17/1

Координати: 50°4’29”N, 35°17’15”E

 

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook