Станція іоносферних досліджень

Станція іоносферних досліджень

Цей спадок радянської епохи розташований біля міста Зміїв в Харківській області. Перед розвалом СРСР під Харковом збудували станцію іоносферних досліджень, яка стала аналогом американського проекту HAARP на Алясці, що розроблявся для модифікації погодних умов та створення атмосферної зброї. Дослідницький комплекс складається з гігантської антени 25 метрів у діаметрі, яка може випромінювати потужність близько 25 МВт.

Загалом до комплексу входить Інститут іоносфери в Харкові, радари некогерентного розсіювання, дводзеркальна параболічна антена та власне повно поворотна 25-метрова антена.

Всі ці складні технічні штуковини призначені для вивчення впливу радіовипромінювання на іоносферну плазму.

Іоносферна станція працює й досі, звісно з меншим розмахом, ніж в мілітаризованому Радянському Союзі. Проте і сьогодні це найбільший інститут, що займається дослідженнями навколоземного космічного простору.

А величезні антени привертають увагу туристів, які з радістю їх фотографують.

Їхати потрібно автобусом з Харкова до Зміїва, звідти ще 5 км пішки до самих антен. Об’єкт і зараз секретний та знаходиться під охороною. Тому наша порада – шукати дірки в огорожі та не потрапляти на очі охоронцям. По металевим конструкціям лазити треба вкрай обережно, щоб не зірватись! Будьте обережні!

Адреса: м. Зміїв, Харківська обл.

Координати: 49.6767,36.2929

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook