Манявский скит

Манявский скит

Манявский скит – древній аскетичний чоловічий монастир східного обряду, ще названий “Карпатським Афоном“.

Розташований в живописному карпатському межигір’ї, на березі р. Манявка.

За легендою, заснований ченцями, що бігли з Києва, в 1240 р.

Перша обитель розташовувалася у святого джерела під Блаженним каменем. Сюди приходили за благословенням російські князі.

Монастир був відроджений в 1612 р. ченцем-схимником Иовом Княгиницким, що раніше оселився тут у відлюдництві, а до того що прожив 12 років на Афоні.

У 1621 р. Манявский скит отримав право ставропігії, йому підкорялося більше 500 монастирів в Галіції, Буковині і Молдавії.

Архітектурний комплекс кам’яних і дерев’яних споруд, обгороджених високою кам’яною стіною з вежами і бійницями, вдало вписаний в гірський рельєф. На думку учених, тут похований гетьман І. Виговский. Монастир був закритий австрійською владою в XVIII ст.

При радянській владі була проведена реставрація з метою створення музею. У 1998 р. монастир був повернений православній церкві.

Останніми роками відновлена Крестовоздвиженська церква і інші споруди. Крута стежина на гору Манявку веде до Блаженного каменю – невеликої печери, яка і була першим притулком ченців. Сюди ходять, щоб очиститися і випити цілющої води, яка стікає між каменями.

Як дістатися:

Щоб доїхати до Манявского скиту на автомобілі, можна вбити в навігатор наступні координати: 48°39’22.32”N, 24°23’34.08”E.

Від Івано-Франківська через Лисець і Богородчани доїхати слід до села Гвоздець — поворот справа, а в селі Марково — поворот наліво.

Адреса

Івано-Франківська обл., Богородчанский район, село Манява.

Якщо ви хочете дістатися залізницею, то вам слід доїхати до станції Надвірна, а потім їхати до самого села Манява близько 25 км.

Карта

Фото

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook