Селище Осмолода в Карпатах

Селище Осмолода в Карпатах

Селище Осмолода – старовинне поселення в Карпатських горах на річці Лімниця в Рожнятівському районі Івано-Франківської області. Назва топоніму походить від гори Молода, біля якої і було засноване поселення 1873 року.

Більшість селян нині виїжджає на заробітки, тому його населення – близько півсотні осіб. На честь перших емігрантів 1891 року І. Небилова та В. Ілиняка тут встановлено пам’ятник українцям-переселенцям.

З Осмолоди відкривається купа пішохідних екскурсій по гірському масиву Горгани, до гір Високої, Ігровець, Молодої. Для туристів працює готель «Вільні вітри». Для поціновувачів старовини – дотепер збереглася літня резиденція митрополита Андрія Шептицького, гроти для відпочинку, паркові стежки, мінеральні джерела.

В Осмолоді раніше працювали тартаки – лісопилки, які були власністю греко-католицької митрополії. Також неподалік села збереглась унікальна пам’ятка промислового перевороту ХІХ ст. – доменна піч. Її збудував 1810 року митрополит Антоній Ангелович. Поруч знаходилась дюжина шахт, де видобували руду, кузня, гамарні.

В затишному містечку Осмолода можна не лише активно відпочити, а й відсторонитись від суєти цивілізованого світу, насолодитись тишею, повітрям, шелестом карпатських лісів, поласувати домашнім медом, хлібом, фореллю.

Добратися до Осмолоди можна власним транспортом або ж маршрутками з Івано-Франківська.

Координати – 48°34′54″, 24°02′58″

Поділитись

Схожі записи

Один коментар

  1. Міша

    Лип 9, 2017 в13:08

    До Осмолоди можна добратись маршруткою ОСМОЛОДА-БРОШНІВ,яка виізджає з автостанціі Брошнів у 9.10 і 14.00год.До Брошнева можна доіхати маршруткою Івано-франківськ-Долина,Івано-франківськ-Рожнятів чи зі Львова до Брошнева.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook