Яремче

Яремче

Яремче – туристична «мекка» Прикарпаття на р. Прут в Івано-Франківській області. Уяву мандрівників перш за все привертає водоспад Пробій, висота якого 8 метрів.

Саме місто відоме з княжих часів, про що свідчать такі топоніми як гора Маливо, потік Боярський (Дора), село Микуличин. В 17 ст. тут активно промишляли опришки – народні повстанці, в тому числі й Олекса Довбуш, Василь Баюрак.

Традиційним заняттям гуцулів було тваринництво, особливо вівчарство, оскільки орної землі було обмаль. Вперше Яремче згадується 1787 року в Йосифінській метриці — поземельному кадастрі Галичини — як присілок с. Дори, в якому проживало сім родин.

Починаючи з 20 століття Яремче перетворюється на туристичний центр (В 1896 р. засновано турклуб «Яремчанський»). У 1905 – 1906 роках в Яремчу за сезон приїжджало 1500 відпочивальників, що приносило дохід 200 тис. крон щорічно.

Сьогодні Яремче надає широкий спектр туристичних послуг на всі смаки – від мирного потріскування багаття в каміні до екстремального сплаву гірськими річками.

Найвідвідуваніші туристичні об’єкти – водоспади «Пробій», «Жонка», «Дівочі сльози», Яремчанський каньйон, перевал Пересліп, камінь Довбуша, музей імені митрополита А. Шептицького, музей етнографії та екології Карпатського краю, сувенірні лавки, готелі, джерела мінеральних вод.

Дістатися до цієї казкової країни можна автобусом або електричкою з Івано-Франківська чи Львова.

Координати – 48°28.3998′, 24°34.7832′

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook