Маєток Барського в Кіровограді (Краєзнавчий музей)

Маєток Барського в Кіровограді (Краєзнавчий музей)

Старий Єлисаветград, нині відомий як Кіровоград – один з обласних центрів України, має свою історичну частину та ще імперсько-дворянську забудову.

Один з таких затишних старих жителів Кіровограда – маєток поміщика Олександра Барського, споруджений 1900 року міським архітектором Олександром Лишневським. Інші його роботи – синагога, лікарня Св. Анни, жіноча гімназія, будинок Заславського.

Особняк Барського збудований у стилі модерн з поєднанням еклектики. Фасад прикрашений макаронами та рослинними орнаментами. Під вікнами – тваринний світ – сови, змії, маска медузи-горгони.

Інтер’єр кожної кімнати має свій стиль – вітальня, будуар, передпокій – в стилі рококо, кімната для куріння – мавританська, їдальня – в стилі модерн, вестибюль – класичний.

Стеля прикрашена ліпниною, фризами, макаронами, в кімнатах голландські кахлеві печі, розписані позолотою, прикрашені панно відповідно до стилів кімнат.

Місцева легенда каже, що господар будинку так і не встиг пожити в новому домі, оскільки вмер просто на порозі. Краєзнавчий музей 1883 року заснував викладач земського училища В. Ястребов.

За радянського ладу з 1929 року в маєтку розмістився Кіровоградський краєзнавчий музей.  У 2008 – 2010 рр. в ньому велися реставраційні роботи. Сьогодні в музей чотири експозиції про природу та історію краю – знахідки археологів, старовинні ікони, живопис.

Адреса: вул. Дворцова, 40

Координати: 48°30’35.64”N, 32°16’8.04”E

 

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook