Урочище “Каскади”

Урочище “Каскади”

 

Каскади – урочище,розташоване у долині правої притоки р. Плетений Ташлик – р. Буки, на території Маловисківського району Кіровоградської області недалеко від с. Злинка. Це місце має статус геологічної природи пам’ятки місцевого значення з площею 2,5га.

Авринія скельна --мешканець урочища "Каскади"
image-1772

Авринія скельна –мешканець урочища “Каскади”

Особливість урочища – каскад природних рівнинних водоспадів, висота яких 7 м. Ці водопади є поодиноким явищем в рівнинній Україні та на Придніпровській височині. Під каскадом відслоняються на денну поверхню великі брили нижньопротерозойських мігматів та гранітів, які утворилися  ц млрд. років тому. Ці брили – частинки Українського щита – найдавнішої тектічної структури України. Є наукова гіпотеза, що ці брили в І тис. до н. е. могли бути пов’язані зі скіфами. Зокрема, стіни печер( нині вони затоплені) містять знаки, які дають підстави вважати це місце скіфським святилищем.

Саме урочище є типовим рівнинним природним лісостеповим східноєвропейським ландшафтом річкових долин лісостепової смуги. В ньому збереглися рідкісні представники фауни та флори. Так, в цій місцині є рослинні угруповання лучних, петрофітних та чагарникових степів. Також тут ростуть 9 видів рослин, що занесені до Червоної книги України та Європейського Червоного списку. Серед рідкісних тварин «Каскадів» 14 видів занесені до Червоної книги України, а 58 – під охороною Бернської конвенції.

 

Для туристів та подорожуючих

Урочище «Каскади» знаходиться на південний захід від с. Злинка за 10 км від залізничної станції Капустине. Найближче місто – м. Мала Виска.

Дорога на авто: траса Кіровоград–Умань, з якої повертаєш в сторону с. Зленка ( до нього –5 км, по ньому – 8 км), а далі краще за все запитати у місцевих.

Дорога без авто: залізничним транспортом до ст. Капустине, а далі – пішки, за 2–1,5 години приходите до водоспадів.

 

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook