Десна

Десна

Десна – оспівана українськими класиками річка. Вона є для багатьох жителів Києва та сусідніх містечок чи не основним місцем відпочинку. Сюди поспішають з наметами, байдарками і вудками. Назва річці дали ще в давні часи. У перекладі зі старослов’янської “десна” означає “права рука”. Одне з давніх племен слов’ян при відступі після нищівного розгрому йшло на північ, зустрівши річку. Вона була від них по праву сторону. Сьогодні Десна протікає по території Сумської, Чернігівської та Київської областей.

Загальна довжина становить 1130 км, а на Україну припадає майже половина протяжності Десни. Все інше – в Росії. Дивіться фото: Поїздка на озеро Кагул: як доїхати і що подивитися На річці Десна розташувалися великі міста Чернігів, Новгород-Сіверський. При цьому недалеко від Києва річка впадає в Дніпро. Варто відзначити, що Десну вже давно облюбували відпочивальники. Сюди влітку поспішають з дітьми жителі Києва, молодь з наметами і гітарами, дачники та рибалки. Вас зацікавили відпочинок в наметах і пісні під гітару біля багаття? Тоді краще їхати на машині подалі від галасливих місць. Уже в 100 км від столиці ви опинитеся наодинці з природою.

Можна відправитися на відпочинок в Хотянівкe або проїхати трохи далі до села Новосілки, куди також можна дістатися на автобусі. Також бувалі мандрівники пропонують вирушити на відпочинок в дуже красиві місця біля міста Остер. Якщо ж ви не звикли до відпочинку без особливого комфорту, на Десні побудовані санаторії, бази відпочинку, в приватному секторі можна орендувати будиночок.

Особливе значення Десна має і восени. Приїжджайте сюди на риболовлю. Тут можна зловити і щука, і лина, і судака, і плотву. Улов може вийти вельми вразливим і різноманітним. Рибалки кажуть, що рибу ловити можна не тільки в самій Десні, але і в її притоках. Також на Десну приїжджають пополювати і за грибами. В лісі, який оточує річку, є сосни, дуби, осики. Грибники знаходять тут підберезники, підосичники і навіть білі гриби.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook