Фотозвіт: Київська весна в Ботанічному саду ім. М. Гришка

Фотозвіт: Київська весна в Ботанічному саду ім. М. Гришка

Історія Ботанічного саду імені М.М. Гришка в Києві пов’язана з історією створення Національної Академії наук України. План В.І.Липського – вченого-ботаніка, президента  Національної Академії наук України – полягав у тому, щоб розбити сад на території Голосіївського лісу, проте цю ідею не було реалізовано.

Восени 1935 року за рішенням Київради Ботанічному саду було виділено ділянку землі в 117 га на Звіринці, а консультантом призначено того ж самого В.І. Липського. Після смерті вченого естафета з облаштування саду перейшла до професора Київського лісотехнічного інституту В.Е. Шмідта, який за сумісництвом працював директором цього саду. Труднощі будівництва Ботанічного саду полягали не тільки в недостатньому фінансуванні, але й у тому, що дві третини виділеної території були приватними володіннями, а процес відселення мешканців проходив довго та болісно.

Незважаючи на всі перешкоди, ще до початку Великої Вітчизняної війни на території ботсаду  вдалося 1050 видів рослин. В 1941 – 1945 рр. частина колекції була втрачена, проте 1944 р. сад отримав самостійний статус Національної Академії наук, а очолив його всесвітньо відомий вчений-ботанік, селекціонер Микола Гришко.

Метою М.М.Гришка стала мрія, щоб ботанічний сад не лише став чудовим місцем відпочинку, а й центром наукових досліджень.

З 29 травня 1964 року Ботанічний сад був відкритий для відвідувачів. Нині  Ботанічний сад імені М.М. Гришка входить знаходиться під охороною держави та водить до природно-заповідного фонду України.

Колекційний фонд рослин налічує 11180 видів, які розділені за тематичними комплексами:

  • Ліси рівнинної частини України
  • Українські Карпати
  • Степи України
  • Крим
  • Кавказ
  • Середня Азія
  • Алтай та Західний Сибір
  • Далекий схід

Рідко який киянин чи турист міста не завітає до Національного ботанічного саду ім. Миколи Гришка НАН України в пору цвітіння бузку! Самих лише цих чудових квітів тут нараховується 90 видів або 1500 кущів. Та й крім нього в саду є на що подивитись, повалятись на траві, вибратись на пікнік, зустрітись із друзями.

На увагу заслуговують деревовидні піони, в оранжереях зацвітають камелії та азалії. Тут у повному обсязі представлено орхідеї таких регіонів світу як Кавказу, Середньої Азії, Далекого Сходу. В червні можна відвідати розарій, який розповсюджує божествення аромати на всі околиці.

Графік роботи:

  • травень – серпень з 8:30 до 21:00;
  • вересень – квітень з 8:00 до сутінків;
  • Оранжерейнмй комплекс відкрито для відвідування щоденно з 11:00 до 16:00 вихідний – понеділок, вівторок.

Як дістатися: від метро Дружби Народів, пройти пішки бульваром Дружби Народів, потім вгору вулицею Бастіонною або від метро Вокзальна їхати на тролейбусі № 14 до кінцевої зупинки Ботанічний сад.

Вартість вхідного квитка:

для дорослих – 30 грн., 10 грн. – для відвідування оранжерей;

пільговий квиток – 10 грн.

Пропонуємо Вам підбірку фото з ботанічного саду! Насолоджуйтесь та збирайтесь нюхати квіти та чекати естетичного просвітлення!

Адреса: вул. Тимірязєвська, 1

Координати: 50°24′55″ пн. ш. 30°33′45″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook