Костел Архістратига Михаїла

Костел Архістратига Михаїла

Містечко Стара Сіль було засновано 1255 року. З 1421 р. мало назву Зальцборк. Місто мало магдебурзьке право та було центром солеваріння на Галичині.

 Любителям романтики, що будуть в Трускавці чи Самборі, до Старої Солі треба заїхати заради мальовничих руїн Він збудований в ХIV ст. Його теперішня версія датується 166о роком. З північного боку – каплиця Св. Анни, на стіні якої в 1613 році було знайдено напис: «Знайте, що нащадок Болеслава святиню цю зводить і в покорі просить, щоб ти мала її в опіці. Року Божого 1365».Отож це свідчить, що костел збудував король Казимир Великий.

1648 року костел був зруйнований козаками Б. Хмельницького. А 1660 року на його місці був збудований новий.

Навіть зараз можна побачити численні нашарування ремонтних робіт. Костел був пошкоджений і в роки Першої світової війни. В радянський час костел перетворений на склад, потім в ньому сталась пожежа, упав дах.

І лише 2001 року з’явилась надія на ремонт храму – його відвідав папи Іоанна Павла ІІ. Відтоді тривають реставраційні роботи.

Відрізняється від архітектурного ансамблю дзвіниця – муровано-дерев’яна, вкрита гонтом. Існує версія, що раніше це була одна з оборонних веж Старої Солі.

На стінах костелу Архістратига Михаїла збереглись красиві біблійні скульптури в ренесансному стилі, якими варто помилуватись.

Доїхати до Старої Солі можна із Старого Самбора

Адреса: Львівська область, Старосамбірський район, м. Стара Сіль

 Координати: 49°29′25″ пн. ш. 22°57′52″ сх. д

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook