Львів

Львів

Львів — мальовничий обласний центр України, справжній національний, освітній та культурний осередок західного регіону.

Чисельність населення міста на 1 січня 2014 року становила 729 038 чол., тобто Львів  – сьоме за кількістю жителів місто.

Давайте зробимо невеликий екскурс в історію міста! Львів був заснований князем Данилом Романовичем приблизно в середині ХІІІ ст. В 1272 році він став столицею князівства. З того часу місто було і залишається важливим центром торгівлі. Довгий час Львів був під владою інших країн – зокрема Речі Посполитої, Австро-Угорської імперії, Польщі.

В 20-ті рр. ХХ ст. Львів – столиця Західноукраїнської народної республіки. Проте незалежність тривала недовго, до Другої світової війни – тут панувала Польща. А після переділу українських земель за пактом Молотова-Ріббентропа  – перейшов до Радянського Союзу.

Історичний центр Львова має статус пам’ятки ЮНЕСКО, адже в ньому найбільше архітектурної спадщини.

«Місто Лева» завжди було багатонаціональним, навіть зараз українці тут становлять 80%. Ще з часів польського панування в міських кварталах жили німці, вірмени, поляки, цигани, євреї.

У Львові століттями мішались культури і мови, сформувався навіть своя говірка – ґвара – суміш української, польської, єврейської мов.

Окрім значного культурного спадку, галерей, музеїв, храмів, костьолів, у Львові справно функціонують економічні підприємства. Це справжня ділова столиця Західної України, в якій працюють 219 значних підприємств, близько сорока банків, аудиторські фірми тощо.

Львівські бренди, які впізнаються по Україні – «Світоч», «Галка», «Львівська пивоварня»,«Перша приватна броварня», «Львівський автобусний завод».

Координати: 49°49′48″ пн. ш. 24°00′51″ сх. д

Дістатися до Львова зі столиці України Києва, а також з інших обласних центрів – Рівного, Івано-Франківська, Чернівців – можна залізничним транспортом, адже в Львові одна з найстаріших залізничних  колій – вона функціонує з 1861 р.

Поділитись

Схожі записи

Один коментар

  1. Україна - це ми!

    Січ 27, 2015 в14:59

    Арсен, дякуємо за Ваше зауваження. Дійсно, фото було схоже на Площу Ринок, але до Львова відношення не мало.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook