Олеський замок

Олеський замок

Олеський замок в Львівській області розташований на трасі Київ – Чоп, разом з Підгорецьким – входить до «Золотої підкови» Львівщини. Вперше про нього йдеться у 1327 році. Ймовірно збудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича. Належав мазовецькому князю Тройдену, з 14 ст. – литовському князю Любарту, польському королю Казимиру ІІІ. Після Кревської унії 1385 року за нього розпочалась нова боротьба.

У 18 ст. Олеський замок належав князям Жевуським, що перетворили його на багатий витвір мистецтва. 1838 року замок пошкодив землетрус, під час якого тут знайшли скарб. Відтоді ці пошуки не припинялись, розритий і перекопаний він ставав руїнами.

За радянських часів в замку розміщалась школа, військові склади. В 1975 році він був відреставрований зусиллями музейного сподвижника Бориса Возницького. Нині в ньому відкрита експозиція, навколо росте парк.

Як дістатися: з Львівської автостанції № 2 (вул. Б. Хмельницького, 225) кожні півгодини ходить маршрутка на Олесько.

Координати – N 49°58.108′, E 24°54.041′

Поділитись

Схожі записи

Один коментар

  1. Karna

    Гру 16, 2015 в17:01

    Неймовірний відпочинок для всієї сім’ї на вихідні. Хоч на вулиці грудень, слякоть , голі дерева, та все одно ми вирішили в черговий раз відвідати замок. Отримали масу задоволення, попили глінтвейну в ресторані, зробили багато гарних фотографій, відвідали підземелля з приладдям для тортур, доречі екскурсовод в підземеллі безкоштовно розповіла про всі експозиції. Всім рекомендую!!!

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook