Підгорецький замок

Підгорецький замок

Замок Підгірці входить до «Золотого» туристичного кільця Львівщини. Збудований в ренесансному стилі 1635 – 1640 рр. графом Станіславом Конєцпольським. Маєток оточений ландшафтним парком, на його території костел.

Архітектор проекту – Андреа дель Аква.

Замок споруджений із цегли та каменю. З обороною метою тут були обладнані каземати, на терасах розміщувались гармати, з трьох боків замок оперізують земляні вали.

Наразі місце занедбане, не зважаючи на численні реконструкції, тут обов’язково сподобається любителям романтичних руїн та самотніх прогулянок.

У XVIII – XIX ст. маєток належав князівським родам Жевуських та Сангушків. Так, Северин Жевуський славився своїми алхімічними дослідами.

В часи Першої світової війни замок був врятований від руйнування наказом генерала Брусилова. Згодом в ньому діяли музей, лікарня, санаторій.

У 1997 році завдяки зусиллям громадського діяча Бориса Возницького Підгорецький замок передано до відання Львівської галереї мистецтв.

Замок відомий широкому загалу по деяким кадрам фільму «Три мушкетери» та старий фільм «Богдан Хмельницький».

Підгорецький замок має свою таємницю.  Кажуть, в ньому можна побачити привид  Білої Панни – за легендою замурованої живцем красуні, яка постраждала від ревнощів чоловіка.

Дістатися до  Підгорецького замку можна маршруткою чи автобусом Броди – Золочів, виходити на зупинці Підгірці. Замок розташований за 2 км від траси Київ – Чоп.

Координати –  N 49°56.506′, E 24°59.017′

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook