Самбір

Самбір

Місто Самбір розкинулось на березі Дністра на відстані 75 км. від Львова. Містечко чисте, затишне, недороге для багатьох туристів. Стара забудова Самбора нагадує айстро-угорську архітектуру ХІХ ст. – маленькі кольорові будиночки. В центрі міста потрібно відвідати Ратушу 1606 року, головну площу,

Перша згадка про місто належить до 1241 року. В часи Київської Русі та Галицького князівства тут існувало поселення Старий Самбір. Після монголо-татарського завоювання місто отримало назву просто Самбір. Це нове місто збудували в європейському стилі – бруковані вулиці, чіткий поділ на квартали, Ратуша в центрі. Жили тоді в Самборі русини (українці), поляки й німці.

До 1349 року Самбір належав руським князям, потім – польським магнатам, які проводили політику полонізації, а вольності українців були зведені до мінімуму.

В Самборі варто відвідати:

  1. Костел Св. Станіслава в стилі бароко та почути органну гру в ньому;
  2. Ратуша в стилі ренесанс;
  3. Бернардинський монастир 1751 р.;
  4. Єзуїтська колегія;
  5. Церква Різдва Пресвятої Богородиці;
  6. Костел Іоанна Хрестителя;
  7. Будинки, в яких свого часу проживали композитор Шопен, гетьмани І. Мазепа, Б. Хмельницький;
  8. Військовий госпіталь XVII столітті.

Звертаємо увагу туристів на те, що є Старий Самбір та просто Самбір, тож не помиліться, Вам потрібен тільки Самбір. Там Вам сподобаються гарненькі вулички, старовинні церкви та костели, зал органної музики (працює по суботам).

Доїхати до Самбора можна разом з екскурсійною групою зі Східниці, Трускавця, Моршина, Буковеля, Львова. Своїм ходом їхати зі Львова маршрутками.

Адреса: Львівська область, Самбірський район, м. Самбір

Координати: 49° 31′ 20″ N, 23° 11′ 49″ E

 

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook