Вірменський квартал Львова

Вірменський квартал Львова

Львів завжди був містом полікультурним та багатоетнічним, в місті селились поляки, угорці, євреї і навіть австрійці з німцями. Така собі межа європейського та українського.

Одна з найдавніших національних громад – вірменська – створювала осердя унікального життя, стилю архітектури, віросповідання, та навіть стилю торгівлі.

Вірменський етнос у XIII столітті був вигнаний з історичної батьківщини монголо-татарськими загарбниками. Частина вірменів оселилась на Галичині. Це християнське суспільство принесло на українські землі свої ремісничі вміння, капітали, ювелірні знання, гаптування та шкіряне виробництво.

У історичному Львові вірмени займали цілі квартали, оселялись на північ від Ринкової площі. Мали свою церкву, що підпорядковувалась григоріанському єпископству.

Громада обирала війта та раду старшин, мала власне звичаєве право, шпиталь, школи. В 1616 році вони відкрили власну друкарню.

Та вірмени не змогли уникнути асиміляції, адже запорукою їх успішності та статків стало породичання з місцевими можновладцями. До початку ХХ ст. майже не залишилось цього етносу, він був полонізований. Сучасна ж вірменська громада Львова з’явилася в 40-і рр. ХХ ст. завдяки розгулу сталінського репресивно-карального режиму.

На згадку про старі часи розквіту та багатства у Львові лишились вірменські вулиці, церква та широкі в’їзні брами на будинках.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook