Вірменський собор у Львові

Вірменський собор у Львові

У вірменському кварталі Львова серед історичних пам’яток не останнє місце займає Вірменський кафедральний собор, поруч з ним дзвіниця, будинок архієпископа XVIII ст., жіночий монастир, вірменський банк, монастир бенедиктином, колона з фігурою Святого Христофора, вівтар з композицією Голгофа.  Цей комплекс споруд утворює колоритний вірменський дворик. Вірменську церкву збудував архітектор-вірменин Дорінг у 1363 – 1370 рр. Після пожежі 1712 року церква була реконструйована в бароковому стилі.

За радянських часів Вірменський собор закрили. Більшість вірменів виїхали до Польщі. В приміщенні церкви зберігались фонди Львівської галереї мистецтв, а потім музею Леніна.

2000 року церква передана назад вірменській громаді Львова. В ньому щонеділі о 11:00 проводяться богослужіння трьома мовами – вірменською, українською та російською. У вівтарній частині знаходяться традиційні кам’яні хрести «хачкари». Значну художню цінність складають скульптурні групи XV ст. «Увірування Хоми» і «Свята Софія з доньками».

Сьогодні Вірменський собор — архітектурна пам’ятка національного значення у Львові, що занесена до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Це єдиний храм Вірменської апостольської церкви в Західній Україні.

Адреса: м. Львів, вул. Вірменська, 7 – 13

Координати: 49°50’36”N, 24°1’50”E

 

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook