Замок Конєцпольських (Бродівський)

Замок Конєцпольських (Бродівський)

Пам’ятка архітектури державного значення.

Перші згадки про будівництво замку відносяться до 80-х років XVI століття.

Після придбання в 1629 р міста тодішній польський гетьман Станіслав Конецпольський спорудив тут замок по типу бастіонного. Бродський замок був зведений в 1630 – 1635 рр. за проектом знаменитого французького архітектора де Боплана і під пильним наглядом італійського інженера Андреа дель Акви.

П’ятикутний в плані замок був складений з п’яти куртин (валів) і бастіонів, в середині яких розташовувалися каземати. Замок оточував глибокий рів, що наповнюється час від часу водою. Потрапити на територію фортеці можна було з боку міста через підйомний міст, а також по загаті. Всі 75 казематів використовувалися як склади та казарми. На дитинці, до середини XVIII сторіччя, знаходилися дерев’яний будиночок, в якому жили коменданти фортеці і власники міста, і дерев’яна каплиця.

Фортеця і замок витримали всі облоги козацьких військ в період повстання Хмельницького в 1648 р Під час битви під Берестечком споруда зіграла роль польської військової бази.

Перший ремонт в фортеці відбувся наприкінці 1660-х гг.

У 1704 р замок перейшов до Потоцьких. При них над воротами була споруджена вежа з годинником, а на дитинці двоповерховий палац. Після цього замок перетворився на їх резиденцію і місце розкішних дій.

У 1812 р (під час Вітчизняної війниВінсент Потоцький, слідуючи наказу австрійського уряду, зруйнував частину замку, щоб його не могли використовувати французи. . Після чого були знищені надбрамна вежа з годинником, равелін, два бастіони і засипаний рів. Всі інші будівлі були здані під склади та магазини.

До сьогоднішнього дня збереглися два бастіони, три з половиною куртини з казематами і зведений Станіславом Потоцьким двоповерховий палац XVIII століття на замковому подвір’ї.

У післявоєнний період Бродський замок сильно постраждав від перебудов. З ініціативи районних органів влади та музею в 2007 р було розпочато роботи по його відновленню.

Зараз, на жаль, замок м’яко кажучи, не дуже доглянутий.

Інформація для туристів та подорожуючих:

Замок Конєцпольських (Бродський) розташований в місті Броди, Львівська область.

Графік роботи музею: з 10:00 до 18:00, обід з 13:00 до 14:00, субота – вихідний.

Вартість квитка: дорослий – 3 грн.
дитячий, студентський – 1 грн.
фото / відеозйомка – 5 грн.

Дістатися можна маршрутками Львів – Броди, або залізницею. Відстань від Львова – 100 км.

Поділитись

Схожі записи

Один коментар

 1. Василь

  Чер 2, 2018 в13:57

  Ціни на вхідні квитки у Бродівський історико-краєзнавчий музей (майдан Свободи, 5) є вже інші:
  Квиток для дорослих – 10 грн.
  Учнівсьикий\студентський – 5 грн.

  Відповісти

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook