Музей Філікі Етерія

Музей Філікі Етерія

Музей “Філікі Етерія” (“Суспільство друзів” – з грецької мови) функціонує в Одесі з 1979 року, спочатку як відділ історико-краєзнавчого музею міста.

У вересні 1994 року, в дні святкування 200-річчя заснування міста, в Одесі в будівлях по Червоному провулку № 16-20 була урочисто відкрита Філія Грецького Фонду Культури (Центр в м. Афіни). Ці будівлі на пільгових умовах мерія міста передала в розпорядження Філії, при якому і працює з цих пір переведений сюди музей “Філікі Етерія”. Це його історичне місце. У минулому ці будівлі належали грекам і саме тут в 1814 році була створена таємна революційно-патріотична організація “Філікі Етерія”, яка підготувала греків до боротьби за незалежність і назавжди зв’язала історію Одеси з історією національно-державного відродження Греції.

Музей створений Грецьким Фондом Культури в співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм, який надав ряд експонатів з історії “Філікі Етерія”, доповнених точними копіями експонатів з музеїв Греції, особливо з етнологічного і історичного суспільств Греції.

Музейну експозицію представляють 3 тематичні розділи: перший розкриває діяльність грецької колонії в Одесі в дореволюційний період, другий і третій, – історію створення, адміністративний, економічний пристрій і діяльність “Філікі Етерія” і її членів до і під час грецької революції.

Нещодавно відкритий новий зал музею етнографічного характеру із справжніми предметами побуту, які відображують картину будинку Г. І. Маразли в першій половині XIX ст.

Щорічно музей “Філікі Етерія” безкоштовно відвідують тисячі одеситів і гостей міста, іноземні туристи. Часто проводяться екскурсії і лекції, тематичні конференції і уроки для учнів шкіл і студентів внз міста.

Робота над розвитком і поповненням експозиції музею триває.

Будинок, де містився центр таємного грецького товариства “Філікі Етерія”, занесений до переліку пам’яток національного значення Одеської області. Охоронний номер: 15001-Н

Інформація для туристів і подорожуючих:

Музей знаходиться за адресою: м. Одеса, Червоний провулок, 20.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook