Полунична столиця України

Полунична столиця України

Село Ліски в Кілійському районі Одеської області з’явилося у 70-х роках минулого століття після закінчення будівництва Дунай-Дністровської зрошувальної системи. Нині чисельність населення близько 2 тис. чол.

Як не дивно, але основне заняття і заробіток лісківців – вирощування полуниці. За сезон ягід наростає близько 300 тонн, а прибуток села за рік – 3 млн грн.

У центрі Лісків навіть скульптура відповідна – жаба тримає в лапах ягоду. Внизу – підпис: «У нас полуниця вродила – сусідів жаба задавила!»

На березі Дунаю багато сонця і вологи, тому й полуниця родить рясно. Селяни ставлять собі за мету працювати, не використовуючи гербіцидів, щоб ягоди були екологічно чистими. Зрошення полуничних плантацій теж прогресивне – крапельне, щоб і воду економити і мати урожай.

В період збору врожаю на роботу навіть наймають жителів сусідніх сіл. Проблеми, з якими стикаються полуничники – сорти ягід лише іноземні, їх, як і техніку, зрошувачі, треба закуповувати з-за кордону.

Отак село Ліски умудряється виживати в умовах українсько-кризових реалій та ще й процвітати! Якщо Вам відомі ще приклади такого духу та праці, розповідайте!

Адреса: с. Ліски, Кілійський р-н, Одеська обл.

Координати: 45°28′06″ пн. ш. 29°28′41″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook