Вулиця Дерибасівська в Одесі

Вулиця Дерибасівська в Одесі

Ця вулиця увійшла в історію як романтичне та героїчне місце Одеси. 1-го квітня тут щороку відбувається Парад Гумору. Вулиця, викладена бруківкою, відкрита для прогулянок пішоходів, на ній можна придбати одеські сувеніри. Дерибасівська прославлена в анекдотах та оспівана в піснях: «На Дерибасовской открылася пивная», «Как на Дерибасовской, угол Ришельевской».

Названа вулиця на честь Хосе де Рібаса – одного із засновників міста, що разом з братом Феліксом мешкав тут. 6 липня 1811 року вулиця отримала назву Дерибасівська або де Рибасівська, з 1814 року – Рибасівська, з 1836 року – Де-Рибасівська, д’Рибасівська.

1920 року вулицю перейменували на вулицю Ф. Лассаля – діяча робітничого руху в Німеччині. Потім вулиця носила ім’я льотчика Валерія Чкалова (1938). З 1941 року їй повернули історичну назву.

На ній розташована значна кількість цікавих скульптур Одеси – пам’ятник Леоніду Утьосову, пам’ятник спортсмену Сергію Уточкіну, скульптури Лев і Левиця, пам’ятник «Дванадцятому стільцю» з книги Ільфа і Петрова. Пам’ятник градоначальника Одеси Йосифа Дерибаса має жартівливу назву «Кузнечик».

Адреса: м. Одеса, вул. Дерибасівська

Координати: 46°29’4.01”N, 30°44’4.39”E

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook