Єгипетська піраміда в Україні

Єгипетська піраміда в Україні

Березова Рудка – село в Пирятинському районі Полтавської області. Серед туристів, подорожуючих Україною, ця місцевість відома пірамідою-усипальницею, на кшталт єгипетської.

Цю дивну ідею втілив у життя Гнат Закревський – посол Російської імперії в Єгипті, обер-прокурор Сенату.

Надивившись на єгипетські піраміди, Закревський збудував схожу гробницю висотою 10 м на могилі своїх батьків у 1898 році. Не менш цікавим за єгипетську усипальницю було і житло для живих – маєток родини Закревських.

Саме село Березова Рудка заснував гетьман Іван Скоропадський 1717 року. 1752 року маєтки гетьманського роду купили Закревські. Їх родоначальник – Йосип Закревський – був генеральним бунчужним Війська Запорізького. Один з нащадків Закревських, що нині живий, є віце-прем’єр Великобританії Нік Клегг.

Проте повернемось до часів заснування маєтку в Березовій Рудці. Козацький рід звів будинок у класичному стилі1838 року. Біля палацу були два флігелі та розкішний парк.

Одним із братів Закревським – Віктором – був знайомий поет Тарас Шевченко. Вони були друзями, тому Шевченко тричі бував у маєтку. Брат Віктора – Платон – навпаки заохочував кріпацтво і викликав негативні почуття в прогресивних українофілів. Існує легенда, що Шевченко був закоханий в його дружину Ганну, яка народила дочку, батьківство якої так і не встановили.

А син Платона – Гнат – той самий єгипетський дипломат – помер в Єгипті, тому його тіло забальзамували та поховали в піраміді у рідному селі.

Більшовики сплюндрували усипальницю Закревських, викинули похованих у піраміді.

Сьогодні маєток є частиною Історико-краєзнавчого музею та сільськогосподарського технікуму.

На щастя, потрапити до Березової Рудки не складно, адже вона розташована біля траси Київ – Харків.

Адреса: Полтавська обл., Пирятинський район, с. Березова Рудка, вул. Паркова, 1

Координати: 50°19’0.27”N, 32°15’1.44”E

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook