Земська школа в селі Млини

Земська школа в селі Млини

Всім відомий український художник, етнограф Опанас Сластіон, проте мало хто знає про його архітектурні роботи. Так у будівлі земства в Полтаві Сластіон використав європейський модерн та традиційну українську сільську архітектуру.

В 1911 – 1913 рр. митцем у сучасній Чернігівській області було спроектовано ряд шкіл. Одна з них, в селі Млини Лохвицького району на Полтавщині досі в гарному стані.

Загалом у 1912 – 1913 рр. на земські кошти в Лохвицькому повіті було збудовано близько 100 шкіл. Проте поступ культури зупинила Перша світова війна. Окрім того, школи були маленькими архітектурними шедеврами, адже О. Сластіон, як архітектор, використовував національні мотиви, використовував дерев’яні та муровані конструкції. План школи включав будиночок на 1 – 4 кімнати, інколи будівлю для вчителя, сарай, погріб та колодязь.

Адреса: Полтавська область, Лохвицький район, с. Млини

Координати: 50°23′15″ с. ш. 33°18′44″ в. д.

Поділитись

Схожі записи

Один коментар

  1. Alexander

    Чер 9, 2017 в11:27

    Доброго дня! Виправте на мапі, будь ласка, позначення, де знаходиться земська школа у Млинах! Ви помилково виставили мітку в болоті, що на території Середньосульського гідрологічного заказника загальнодержавного значення. Земська школа розташована по головній вулиці, якою іде автодорога Р-60. Дякую.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook