Надслучанська Швейцарія

Надслучанська Швейцарія

Україна багата на дивовижні місця. Одним з таких регіональний ландшафтний парк «Надслучанський», більш відомий як «Надслучанська Швейцарія». Це одне зі 100 чудес природи України. За легендою, колись місцевий князь одружився на красуні зі Швейцарії. Тому коли батьки швейцарки навідалися в гості до князя, то на березі мальовничої річки Случ вони здивовано крикнули «Яка, ця чудова Швейцарія!!!». І дійсно гранітні кам’янисті схили з лучно-степовою рослинністю, ліси, чиста природа, унікальна фауна та флора, чудесні води р. Случ – чим це не «Швейцарія», але «Надслучанська»

Знаходиться ця місцевість в долині р. Случ, в Березнівському районі Рівненської області.

Ландшафтний парк площею в 1721 га був створений в 2000 р. До нього увійшли 6 заказників, 1 заповідне урочище та 7 пам’яток природи. Тут домінують поліські соснові та дубово-соснові ліси. Проте є  дубові, дубово-грабові, березо-грабові, а також занесені до Зеленої книги України – трясучковидно-осокові та грабово-дубові ліси. Загалом ліси складають 73% парку, тоді як сфагнові та гіпно-сфагнові болота – 3 %.

Надслучанська Швейцарія. Туристичний маршрут
image-5707

Надслучанська Швейцарія. Туристичний маршрут

«Надслучанська Швейцарія» рясніє малопоширеними видами рослин, серед яких 77 рідкісних, а 19 видів занесено до Червоної книги України.

Серед флори виділяється береза низька, молодильник озерний,верба чорнична, ситник бульбастий, пухирник звичайний, пухирник середній, пухирник ламкий, ковила пірчаста, асплендія колосовидна, асплендія північна, цибуля виноградникові, багатоніжка звичайна,  рододендрон жовтий, шоломниця висока, фітеума колосиста, таволга середня. Є і представниця Європейського Червоного списку –  смілка литовська.

Рідкісна фауна сповна представлена в цій місцевості. Представники Червоної книги України: джміль моховий, дозорець-імператор, жаба очеретяна, глухар, гоголь, журавель сірий, лелека чорний, мідянка,махаон, п’явка медична, скопа. А є ще також такі рідкісні види: баклан великий, гагара, лебідь-шипун, чапля велика, чапля руда. Річка Случ – головна водойма поліської «Швейцарії» – є місцем для проживання всіх річкових риб: верховодки, окуня, лина, пічкура звичайного, золотого та срібного карася, плітки тощо. За таке рибне різноманіття рибалки тут бувають днем і ніччю. І місць для риболовлі тут хватає.

Крім важливого природоохоронного та естетичного значення «Надслучанська Швейцарія» цінується за свої історичні та рекреаційні об’єкти.

По-перше, на цих землях перебуває цінна історична пам’ятка – Губківський замок (точніше його руїни). По-друге, в ході археологічної експедиції в 1974 р. на берегах р. Случ ( села Більчаки та Маринин) було розкопано два давньоруські городища ( ХІ–ХІІІ ст.).

Ці ж села відомі цілющими ридановими джерелами, про які відомо не одне століття. А поблизу с. Більчаки ще й розташована гідрологічна природна пам’ятка «Більчаківське джерело».

На території цього ж парку розкинувся і відомий місцевий заказник «Соколині Гори».

Для туристів та подорожуючих

Координати: 50°51′49″ пн. ш. 26°57′54″ сх. д.

Населені пункти, що знаходяться на території парку: смт. Соснове та села Більчаки, Маренин, Майдан, Глибочок, Губків, Дерманка, Совпа, Хмелівка

Дорога: їхати по київській трасі до смт Соснове або іншими словами їхати по трасі М06, потім повернути в напрямку с. Світанок і  їхати по дорозі Т1822 до смт Соснове.

Поділитись

Схожі записи

Один коментар

  1. Natalia Rm

    Тра 8, 2015 в21:38

    Прекрасные виды!
    И руины там есть, и джерела.. Сразу захотелось посетить эти чудесные места.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook