Привид замку Ходкевичів у Млинові

Привид замку Ходкевичів у Млинові

Перші відомості про Млинів з’являються за часів правління литовського князя Олександра, що подарував місто  московитянину Бобру. З 1556 р. – місто стало власністю литовського гетьмана Григорія Ходкевича.

Палац у Млинові був закладений 1780 р. дочкою гетьмана Людвікою. Разом з палацом був закладений парк садівником Д.Міклером, де було дві алеї «проспект» та «дика променада». Між кущами та деревами стояли кам’яні фігури Аполлона, Артеміди, Флори.

Свого часу Ходкевич зберігав у маєтку цінні колекції рукописів, книжок, в тому числі й екземпляр острозької Біблії. Зберігалвся в палаці капелюх Наполеона і свитка Костюшка.

Перша згадка про потойбічне життя у маєтку польських магнатів Ходкевичів з’являється 1793 р. Хазяйка замку Людвіка Ходкевич одного дня почула, як стукають двері. За ними на неї чекала несподіванка – постать доньки Розалії Любомирської, яка померла у 26 років. ЇЇ голова була окремо від тіла, а через певний час родина отримала сумну звістку – їх доньку відправили на гільйотину в Парижі.

В 30-х рр. ХХ ст. привид побачила донька місцевого механіка – знову безголова пані явилась на очі людей.

Адреса: смт. Млинів, Млинівський р-н,Рівненська обл.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook