Тунель кохання

Тунель кохання

Це романтичне диво природи розташоване неподалеку смт Клевань Рівненського району Рівненської області, на відрізку залізничних колій між населеними пунктами Клевань та Оржів. Являє собою щільний зелений тунель в лісовому масиві, який створений сплетеними між собою заростями дерев та кущів, що і сформували його точну аркову форму. Довжина його – бл. 4 км. Довкола ж  тунелю водно-болотисті угіддя. «Тунель кохання» утворився внаслідок руху потяга, який, проїжджаючи, підрізав зарості. Потяг не дає заростати тунелю і зараз, проходячи по цьому шляху тричі на добу.

Цікаву історію має це диво природи, яке випадково утворилося за участі людини. За Радянського Союзу тут існувала військова база, до якої тягнулася залізнична гілка. Що приховати від лишніх очей її замаскували, засадивши деревами. Втім,через багато років, підрізати кущі та дерева перестали, а ті свою чергу утворили це ботанічне диво.

Раніше про диво-тунель не знали і мешканці Клевані. Однак випадковий фотограф своїми знімками підняв популярність цього місця. Тепер  тунель – місце паломництва як туристів, так і пар закоханих. Згідно з любовним повір’ям, якщо закохана пара, яка пройде через тунель, загадає бажання, то воно виповниться. За іншим повір’ям, якщо закохані поцілуються тоді, коли проїде потяг, та загадають одне бажання на двох, то воно також обов’язково здійсниться. Крім цього, деякі молодята саджають тут квіти, що символізує їхні почуття.

Для туристів та подорожуючих

Тунель кохання – відоме місце серед туристів та закоханих. Молодята часто влаштовують тут фотосесії. Це місце популярне і серед рекламних агентств, в тому числі закордонних, що влаштовують тут своїй зйомки. Ті, хто відвідали це місце, кажуть, що воно таке саме прекрасне, як на фотографіях. Радять краще сюди завітати в другій половині весни чи літом, щоб побачити всю зелену красу тунелю. Однак попереджають, що тут багато комарів (не забуваймо про лісовий масив), тому подумайте про захист

Дорога. Маршрутка Рівне–Луцьк (до Клевані). Звідти пішки, однак, краще запитати дорогу у місцевих. Про тунель всі  вже знають там.

В смт Клевані також є на що подивитися: руїни замку Чарторийських з чудовим мостом та інші об’єкти.

Поділитись

Схожі записи

Один коментар

  1. Natalia Rm

    Тра 8, 2015 в21:40

    Были там, любовались красотой.. Действительно, чудо природы!

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook