Середньосеймський заказник

Середньосеймський заказник

 

Середньосеймський ландшафтний заказник державного значення є одним із 100 чудес природи України. Він охоплює територію в межах Білопільського, Буринського, Путивльського районів Сумської області та знаходиться у долині р. Сейм і пригирловій частині р. Вир. Середньосеймський заказник був створений 1987 р. Його площа становить 2020, 8 га.

Середньсеймський заказник
image-2212

Середньсеймський заказник

Він охороняє унікальні заплавні листяні ліси, що збереглися у прирусловій частині р.Сейм. Тут розкинулись луки, а також у меншій кількості водна рослинність стариць. На тонкомітлицевих луках, що перебувають на підвищених ділянках, ростуть костриця червона, лядвенець український, мітлиця тонка, підмаренник справжній, пирій повзучий, плакун прутовидний, тонконіг лучний, тимофійка лучна, щавель пірамідальний. На луках центральної та прирусловї частини заплав домінують лисохвіст тростиновий, мітлиця тонка, пирій середній, стоколос безостий, тощо. А також трапляються валеріана російська, вероніка довголиста, гадючник звичайний, суховершки звичайні. Часто ці луки називають тростино лисохвостові.

Домінантом болотистих лук є лепешняк великий. Трапляються угруповання мітлиці повзучої та осоки гострої. Рідкісні види : косарик черепитчастий та півник сибірський. А так досить поширені вербозілля звичайне, зірочник болотний, калюжниця болотна, підмаренник болотний. Мілководдя представлене водяним різаком алоевидним, жабурником звичайним та стрілолистом.

Хохуля --головний об' class=
image-2213

Хохуля –головний об’єкт охорони у Середньсеймському заказник

Місцевим лісам переважно по 50-70 років. Окрасою серед дерев є дуби, що часто досягають у висоту у 18 м, а також в’язи гладкі, клени польовий та татарський, липи серцелисті, осики та ясени. В підліску зустрічається ліщина звичайна та свидина кров’яна. Поблизу русла річки ростуть такі релікти як коручка морозникоподібна та страусине перо, яке, подекуди,виростає до 1,5 м у висоту. Інші рослини, серед яких багато рідкісних, є характерними для широколистяних лісів: вороняче око, конвалія звичайна, копитняк європейський, осока волосиста, яглиця звичайна.

Фауна заказника теж рясніє різноманіттям. Лише тут мешкають у значній кількості хохулі – рідкісні хутрові звірі, що занесені до Червоної книги України та Міжнародної Червоної книги. Крім хохуль, в цій місцині гарно себе почувають бобри.

У світі птахів тут можна виокремити два рідкісні види – гуску сіру та лебедя-шипуна.

Для туристів та подорожуючих

 Середньосеймський ландшафтний заказник входить до 100 чудес природи України. У місцевої громадськості є ідеї в майбутньому перетворити заказник на великий ландшафтний парк, приєднавши навколишні мальовничі місцевості.

Дорога: доїхати можна до м. Путивль, а потім до с. Бояро-Лежачі Путивльського району. Там краще всього добратися до заказника.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook