Палац Потоцьких в Бережанах

Палац Потоцьких в Бережанах

Між пагорбами і лісами розляглося село з символічною назвою Рай. Звідси липовою алеєю йшла дорога до Бережан. З одного боку її перегороджували ворота, адже землі належали князівським польським родам.

Про походження назви села Рай є красива старовинна легенда. Нібито це місце так сподобалось Адаму Синявському та його дружині Єві, що так вони й назвали свою домівку – Раєм.

Невеличкий палац польських магнатів Потоцьких, які у XIX ст. володіли містом Бережани, був збудований на місці старого будиночку роду Синявських.

В різний час палац належав князю Ференцу Ракоці, гетьману Івані Мазепі, царю Петру І.

Останній власник палацу Якуб Потоцький помер 21 вересня 1934 року, заповів поховати себе в сімейній гробниці в Раївському парку. А палац за його останнім проханням віддали, щоб лікувати хворих.

Теперішній вигляд будівля набувала на початку XIX ст. Навколо дещо запущений ландшафтний парк. У 1970-х роках палацу Потоцьких надано статусу пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Останнім часом тут розташовувався дитячий санаторій, проте зараз будівля в аварійному стані.

Доїхати до Бережан можна з Києва (492 км), Луцька (219 км), Вінниці (292 км), Чернівців (180 км), Львова (100 км) автобусами.

Адреса: с. Рай Бережанського р-ну, вул. Раєвська

Координати: 49°25’44.76”N, 24°54’20.52”E

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook